Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 23:30

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler21 ARALIK 2014 PAZAR

ALTINCI İMAM CAFERİ SADIK
 
Kanal 7’nin sevilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Muhammed’in torunlarından İmam-ı Caferi Sadık’ın hayatını ele alacak.
 
Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor.  Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta On iki İmamlar’ın altıncısı olan İmam Caferi Sadık’ın hayatı üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Caferi Sadık’ın hayatı, aile yaşamı ve vefatı üzerine merak edilenler Önden Gidenler’de izleyiciye aktarılacak. Programda ayrıca Yaşar Çuhadar’dan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile manevi dünyaların kapıları aralanacak.

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 23:30 Kanal 7’de.