Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 23:30

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler


23 KASIM 2014 PAZAR

HZ. MUHAMMED’İN İLK TORUNU HZ. HASAN’IN HAYATI
 
Kanal 7’nin ilgiyle izlenen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Muhammed’in torunu Hz. Ali’nin oğlu Hz. Hasan’ın hayatı hakkında bilgi verilecek.
 
Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor.  Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’in bu hafta Hz. Muhammed’in ilk torunu Hz. Hasan’ın hayatını ele alacak. Hz. Muhammed’in torununa olan sevgisi, Hz. Hasan’a gösterdiği önem, Hz. Hasan’ın halifeliği, Muaviye ile arasında yaşananlar canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Programda ayrıca Hz. Hasan’ın öldürülmesinin ardında yatan nedenler Önden Gidenler’de anlatılacak.
 

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 23:30 Kanal 7’de.