Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 11:00

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler


İSLAM’DA KÜSLÜĞÜN YERİ
 
Kanal 7’nin sevilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta İslam’da küslüğün yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Programda Hz. Muhammed’in küslük ve dargınlık ile ilgili söylediği sözler izleyiciye aktarılacak.
 
Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor.  Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta insanlar arasında kötü ilişkilere neden olan dargınlık konusu ele alınacak. İslamiyet’in dargınlığa bakışı, akrabalar arası küslük gibi konulara bakışının anlatılacağı programda ‘Küsleri barıştırmak sevap mıdır? Yıllarca dargın olan kişiler barıştığında kalplerinin yumuşaması için ne yapmalıdır? Dargın olarak ölen kişinin cenazesine katılmamak günah mıdır? Dini vecibelerini yerine getirmeyen akrabalarla görüşmemek doğru olur mu?’ sorularına yanıt aranacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtılacağı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 11:00de Kanal 7’de.

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 11:00 Kanal 7’de.