Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 23:30

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler01 MART 2015 PAZAR

DÜNYA’YA GÖNDERİLEN İLK İNSANLARIN HAYATLARI KANAL 7’DE
 
Kanal 7’nin sevilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta yeryüzüne gönderilen ilk insanların hayatları anlatılacak.

Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor. Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler programının bu haftaki konusu yeryüzündeki ilk insanlar olacak. Allah tarafından Dünya’ya gönderilen ilk insanların hayatları ve ilişkileri anlatılacak. Programda; ‘‘Dünya’ya gelen ilk insanlar kimlerdi? Dünya’daki ilk nikah kimler arasında ve nasıl yapıldı? Dünya’da kurulan ilk aile ve sosyal hayatları nasıldı?’’ soruları cevaplanacak.

Önden Gidenler’de ayrıca; İslam’ın aile içinde kadına ve erkeğe yüklediği vazifeler ve aile içi ilişkiler de konuşulacak.

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 23:30 Kanal 7’de.