Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 23:30

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

ÖMER DÖNGELOĞLU İLE ÖNDEN GİDENLER - 19 EKİM 2014 PAZAR YAYINI


26 EKİM 2014 PAZAR

İSLAM’IN YAYILMASINDA HİCRETİN ÖNEMİ
 
Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta mukaddes yolculuk olarak adlandırılan hicret ele alacak.
 
Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor.  Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’in bu hafta Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye hicreti üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Döngeloğlu ‘Hicretin İslam’daki önemi nedir? Hz. Muhammed, neden hicret etmek istedi? Hicret sırasında ne tür mucizeler yaşandı? Hicretin ilk durağı neresiydi?’ gibi sorularla Hz. Muhammed’in hicretini izleyiciye aktaracak. Programda ayrıca Müezzin Numan Akbaş’la Kuran’ı Kerim tilaveti gerçekleştirilecek.


***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 23:30 Kanal 7’de.