Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Pazar 23:30

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler21 EYLÜL 2014 PAZAR

ABDULLAH BİN MES’UD’UN HAYATI
 
Kanal 7’nin sevilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi izleyiciye aktarmaya devam ediyor. İslam tarihinin tozlu sayfalarında kalan bilgilerin ekrana getirildiği Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta ilk Müslümanlardan Abdullah bin Mes’ud’un hayatı ele alınacak.
 
Ömer Döngeloğlu’nun anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, yine izleyicilerine İslami konularda bilinmesi gerekenleri aktarmayı sürdürüyor.  Ömer Döngeloğlu, bu hafta genç sahabelerden Abdullah bin Mes’ud’un hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlatacak. Abdullah bin Mes’ud’un Hz. Muhammed ile karşılaşması, Abdullah bin Mes’ud’un Kâbe’de Kur’an-ı Kerim’i sesli okuması üzerine yaşanan olaylar, boyu kısa olduğu için kendisiyle dalga geçilmesi ve Hz. Muhammed ile arasındaki kuvvetli bağ Önden Gidenler’de ekrana taşınacak. Programda ayrıca Kurra Hafız Nebi Yaşar, Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak izleyenlere huzurlu bir akşam yaşatacak.***


ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNİ EKRANA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR


İslam tarihinin bilinmeyenleri yeni yayın döneminde de Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler ile gün yüzüne çıkarılıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler, dini konular, Asr-ı Saadet’ten tablolar ve peygamberlerin hayatını hoş sohbetlerle aktarıyor.

İslamiyet’in önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısını günümüze taşıyan Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. Peygamberler zamanı, İslamiyet’in doğuşu, Asr-ı Saadet’ten ilgi çekici konulara Önden Gidenler’de yer veriliyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 23:30 Kanal 7’de.