Kanal7 Facebook Kanal7 Twitter
Kanal 7 Anasayfa Kanal 7 Yayın Akışı Kanal 7 Reklam
 
           
 
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler Perşembe 23:55
  Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Genel Tanıtım Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Künye Bilgileri Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Özel Haberler Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Fragman Kanal 7 Anasayfa
 

21 ARALIK’A 1 GÜN KALA KIYAMET ÖNDEN GİDENLER’DE KONUŞULACAK

Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımıyla ekrana gelen Önden Gidenler’de bu hafta; 21 Aralık tarihinin yaklaşmasıyla daha da alevlenen Maya takvimi tartışması ve kıyamet alametleri konuşulacak. İslam’a göre kıyametin ilk alametinin aktarılacağı programda, Hz. Muhammed’in, kendisine kıyameti soran kimseye verdiği yanıt anlatılacak. “Kıyametin kopma saatini kim bilebilir?” sorusu Önden Gidenler’de cevap bulacak.

İslam dininin önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantılarının anlatıldığı ‘Önden Gidenler’de bu hafta, kıyametin kopacağı korkusuyla yurt içi ve yurt dışından tanınmış simaları da Şirince’ye göç ettiren Maya takviminin kehanetleri ve İslam’a göre kıyametin ilk alameti konuşulacak. 21 Aralık 2012’de kıyamet kopacağı söylentilerinin sürdüğü tartışmalara, kıyametin vakti ile ilgili iddialara ayet-i kerime ve Hz. Muhammed’in hadis-i şerifleri ile cevap verilecek. Programda Ömer Döngeloğlu; “Kıyametin kopma saatini kim bilebilir? Hz. Muhammed, kendisine kıyameti soran kimseye ne dedi? Müminlere Hz. Muhammed’den sonra gelecek ilk bela nedir? Bildiğinin onda biri ile kurtulan topluluk kimlerdir? Kıyamet kopmadan gerçekleşecek olay ne? Kıyamet kopmadan terk edilecek ilk ve son şey ne olacak? Bir şehri helak etmekle görevli meleklerin karşılaştıkları şeyler neler? Resulullah’ın istemesine rağmen Kevser Havuzu’nun başından kovulacak olanlar kimler olacak” sorularına 21 Aralık’a bir gün kala yanıt verecek.

 
 
   
 
 
 
-
-
-
-
-
-
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
Dizi 'Hayat Dediğin'
Dizi 'Zeynep'
HAYAT DEDİĞİN 'Beyaz Gelincikler'
HAYAT DEDİĞİN 'Kara Yılan'
HAYAT DEDİĞİN 'Rüya'
HAYAT DEDİĞİN 'Tek Küpe'
HAYAT DEDİĞİN 'Yavru Köpek'
HAYAT DEDİĞİN 'Yetimler'
HAYAT DEDİĞİN 'Yol Ayrımı'
Yaşam
Tartışma
Sağlık
Eğlence
Ekonomi
Belgesel
Spor
Foto Galeri
Video Galeri
 
 
Künye
Yayıncı Künye Bilgisi
Teknik Erişim
Reklam
Basın
Bize Ulaşın
İzleyici Temsilcisi
Duyurular