Gündüz Gece

Cumartesi 23:30

Gündüz Gece


20 EYLÜL 2014 CUMARTESİ

ARTVİN’DEN EŞSİZ DOĞA MANZARALARI
 
Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’, bu hafta yemyeşil doğasıyla Artvin’den keyifli görüntüleri ekrana taşıyacak.

Ekranların sempatik ismi Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece programı bu hafta izleyicilerine Karadeniz’in incilerinden Artvin’den seslenecek. Sarp kayalıkların üzerine yapılmış Artvin Kalesi’nden, Çoruh Vadisi’ne bakışı merak eden Gündüz Gece Ekibi zorlu bir tırmanışla kalenin burçlarına çıkacak. Vadinin manzarası karşısında hayranlığını gizleyemeyen Kürşat, Artvin türküsüyle kaleden ayrılacak. Kürşat’ın bir sonraki durağı ise tam anlamıyla bir doğa harikası olan Karagöl olacak. Göl kenarında çocuklarla birlikte horon tepen Kürşat, eğlenceli görüntülere imza atacak. Kürşat daha sonra Artvin halkıyla sohbet etmek için köy kahvelerini ziyaret edecek. Kürşat, çay demlemenin inceliklerinin yanı sıra bölgenin tarihi yapısını izleyicileri için öğrenecek. Türküler, horonlar ve eşsiz doğa manzaralarıyla dolu bir bölümle ekrana gelecek olan Gündüz Gece, izleyicilerine keyifli anlar yaşatacak.


***

KÜRŞAT ‘GÜNDÜZ GECE’ ANADOLU’YU GEZİYOR


Kanal 7 ekranlarında ilgiyle izlenen, buram buram Anadolu kokan bir program; “Gündüz Gece”…

Halk müziği sanatçısı Kürşat, Anadolu kültürünü ‘Gündüz Gece’ ile ekrana taşıyor. Kürşat, Türkiye’yi dolaşarak Anadolu’nun farklı kültürlerini izleyiciyle buluşturuyor. Kürşat, gittiği köylerde hasat yapan köylülere yardım ederken, yörenin ünlü türkülerini seslendiriyor. Anadolu’nun sıcak insanlarından hoş sohbetler, manili atışmalar, tarlada çalışanların anlatacağı hikâyeler, köylülerin sesinden memleket türküleri, halk oyunları, hasat zamanlarının dayanışması ve kışlık hazırlıklar Gündüz Gece’de yer alıyor. Yaz aylarında tarhana yapan, kış aylarında zeytin toplayan köy halkının hasat sürecinde aralarında geçen eğlenceli diyaloglar, üretim sürecinin detayları, içerisinde samimiyeti barındıran türküler ‘Gündüz Gece’ ile izleyici karşısına çıkıyor.