TV Filmi ‘Adak’

19 Eylül 2018 Çarşamba - 00:50

Adak TV Filmi İzle

GÖREN GÖZLERE ADANAN BİR TORBA BUĞDAY

Kanal 7 Televizyon Filmleri kuşağında trajik bir öykü geliyor ekrana; ADAK… Film, adağını yerine getirmek için Eyüp Sultan’a yolculuğa çıkan yaşlı bir kadın ve torununun başına gelen olayları anlatıyor.

Emriye Nine, gözleri görmeyen oğlu ve gelininin sağlıklı bir bebek sahibi olmalarını çok istemektedir.  Bu nedenle Eyüp Sultan Camii’nin avlusundaki güvercinlere yem vermeyi adar. Yaşlı kadının korktuğu olmaz ve sağlıklı bir toruna kavuşur. Ancak adağını yerine getirmekte gecikir. Yedi yaşına basan torununun gözüne bir dalın çarpmasıyla yaşlı kadın adağını hatırlar. Torunu Gülcan’ı ve bir torba buğdayı da yanına alarak İstanbul’a doğru yola çıkar. Sıkı sıkıya tuttuğu torba trende bulunan iki yankesicinin dikkatini çeker. İstanbul’da iki hırsız yardım etme bahanesiyle Emriye Nine’ye yaklaşırlar. Yaşlı kadından torbayı alıp kaçarlar. Artık ne Eyüp Sultan’a gidecek, ne de geri dönecek paraları kalmıştır. Yaşlı kadın ve torunu koca şehir İstanbul’da yapayalnız ve çaresizdir.

Emriye Nine adağını yerine getirebilecek mi? Parasız kaldıkları İstanbul’dan geri dönüş için karşılarına nasıl bir fırsat kapısı açılacak?

Yönetmen: Serhat Solmaz
Yapım Koordinatörü: Barış Yıldırım
Senaryo: Mehmet Uyar
Müzik: Gündoğar
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Oyuncular: Uğur Kıvılcım, Eylem İşal, Yakup Gonca, Mustafa Nemli, Nurhan Demirhan, Kenan Önalan, Yurdagül Demir, Asuman Arı, Mehmet Ergül, Semra Sima, Mehmet Kartal
Yapım: Nazif Tunç / Halk Film / 2007

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE