TV Filmi ‘Karboğazlı Hatice’

16 Eylül 2018 Pazar - 08:45

Karboğazlı Hatice İzle

Bir küçücük obadan, bütün bir vatana direniş için umut aşıladı! Kurtuluş Savaşı’nın yiğit kadın kahramanı Karboğazlı Kılavuz Hatice’nin mücadelesi Kanal 7’de!

Pozantı’da Kuvva-i Milliye tarafından sıkıştırılan ve Mersin’e kaçmak zorunda kalan 700 kişilik Fransız birliğinin komutanı Menil; yanlarına bölgeyi iyi bilen bir kılavuz almak ister. Yol üzerinde bir Yörük obasına uğrar. Küçük çocukları bile gözünü kırpmadan öldürebilecek kadar gözü dönmüş Menil’e kılavuzluk etmeyi kabul eden kişinin adı Hatice’dir. Kocasını kaybetmiş; oğlunu bir başına büyütmüş, attığını her daim vurmuş olan ve Pozantı’dan Mersin’e kadar olan bölgeyi avucunun içi gibi bilen bir yiğit kadındır Hatice.

Hatice önde, Fransız askerleri arkada bir uzun yürüyüş başlar. Dolaştırır Hatice Fransızları; bilerek yorar. Ve sonunda, 700 kişilik birliği sadece 30 kişilik Kuvva-i Milliye askeriyle teslim alır. Cesaret ve yiğitlik timsali Hatice bacının etkileyici hikayesi Kanal 7’de ekrana geliyor.

Yönetmen: Gül Güzelkaya
Oyuncular: Elif Sümbül Sert, Ali Çoban, Mehmet Tokat, İnan Biçer, Emre Türkeri, Adem Durmuş, Cengpola İzgören, Kenan Süphandağı, Kenan Gürz, Pınar Tokat, Ahmet Yıldız, Okan Koçer, Büşra Tekin, Bersun Goriça
Senaryo: İsmail Kılıçarslan
Müzik: Alpay Ünyaylar
Ses / Kayıt / Miks: Kadir Arlı
Kurgu: Birol Yıldız
Set Amiri: Ercan Yıldız
Işık Şefi: Halil Kasap
G. Koordinatör: Hasan Kubilay
Y. Yönetmen: Şebnem Beşiroğulları
Görüntü Yönetmeni: Veli Kayır
Yapım: Kanal 7, 2007

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE