TV Filmi ‘Lokman Hekim’

21 Ekim 2017 Cumartesi - 01:30

HER İLLETİN, HER ŞİFANIN ALİMİ; LOKMAN HEKİM ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİNİ BULABİLİCEK Mİ?

Çekimleri tarihi ve kültürel olarak çok zengin olan Van’da yapılan filmde, Anadolu’da hakkında pek çok efsane anlatılan Lokman Hekim’in etkileyici yaşamı anlatılıyor. Lokman Hekim Efsanesi Van’ın Yedikilise, Hoşap Kalesi, Van Kalesi, Muradiye Şelalesi gibi tarihi mekanlarında yapıldı.

Yüce Allah’ın insanlık adına kulağına fısıldadığı mübarek adam. Çilekeş ömrünü bitkilerden şifa arayarak tüketen, bugünkü Tıp ilminin babası. Kur’an/ı Kerim’de de adı geçebilecek mertebeye ulaşan mübarek  kişi; Lokman Hekim. Her illetin, her şifanın alimi… O, gizli gizli şifa dağıttığı için kilisenin aradığı bir günahkar… Ve oğluyla kurulan tuzakta, çaresiz kalır… Lokman, ölümsüzlük iksirini bulabilecek mi? Kilisenin tuzaklarından kendisini ve oğlunu kurtarabilecek mi?  Lokman Hekim’in ölümsüzlük iksirini arayışı ve kilise tarafından cezalandırma öyküsü etkileyici bir anlatımla Kanal 7’de ekrana geliyor.  Lokman Hekim, inanışa göre bütün hekimlerin piri, üstadıdır. Lokman Hekim efsanelerinden birinde geçen tas ve yılanın eczacılık ve tıp biliminin simgesi olması, halk tarafından Lokman Hekim’e dayandırılır.

Yönetmen: Aykut Düz
Oyuncular: Aykut Düz, Nusret Özkaya, Funda Cen, Batuhan Suiçmez, Şeyda Karagöz, Osman Coşar, Ferhat Ünal, Neslihan Göçmen, Talat Bozok, Remzi Evren, İbrahim İmik
Yapım: 2005/ Kanal 7/Türkiye
Tür: Dram

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE