Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Perşembe 22:30

08 Ekim 2015 Perşembe

HİCRETİN ÖNEMİ

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşananlara ışık tutmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu bu hafta İslamiyet’in yayılmasında büyük rol oynayan hicret konusunu ele alacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşıyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye hicreti üzerine merak edilenler ekrana taşınacak. İslamiyet’in yayılmasını sağlayan hicret esnasında yaşanan olaylar, hicretin ilk durağı, hicri takvimin başlama nedeni Önden Gidenler’de anlatılacak. Programda ayrıca Hz. Muhammed ile birlikte hicrete çıkan sahabelerin hayatlarından örneklere yer verilecek.

Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana taşınıyot. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru

****

İSLAM TARİHİ ÖNDEN GİDENLER’DE HAYAT BULUYOR

Kanal 7’nin yıllardır ilgiyle takip edilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu yıl da ekranlardaki yerini alıyor. Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinin yaşanmışlıklarına ışık tutuyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşımaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana geliyor. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarıldığı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtılacağı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe Kanal 7’de.

Yönetmen : Turgut Enes Bosut

Yapımcı : Fatma Güngör

Yapım – Yönetim Asistanları : Kübra Başer / Şeymanur Kavuncu

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

Facebook : http://www.facebook.com/ondengidenler

Twitter : twitter.com/ondengidenler

E-posta : ondengidenler@kanal7.com

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE