Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Perşembe 23:45

11 Şubat Perşembe

İLK MÜSLÜMANLARDAN EBU ZERR EL ĞIFARİ’NIN HAYATI

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta, Hz. Muhammet’tin ashabının önde gelenlerinden ve ilk Müslümanlardan biri olan Ebu Zerr El- Ğıfari’nın hayatı anlatılacak.

Perşembe akşamlarının ilgiyle takip edilen dini programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi hadis ve ayetler ışığında izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta, ilim deryası sıfatı ile vasıflandırılan, sık sık Hz. Muhammet’te sorular soran Ebu Zerr El-Ğıfarı’nın doğumu, Müslümanlığı kabul etmesi, kişiliği ve takvası hakkında konuşulacak.

Programda ayrıca,” Ebu Zerr El-Ğıfari’nin Kabe’de açıktan okuduğu ilk ayet hangisi? Ebu Zerr El-Ğıfari’nin İslamiyet’i kabul etmeden önceki hayatı nasıldı?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.

***

İSLAM TARİHİ ÖNDEN GİDENLER’DE HAYAT BULUYOR

Kanal 7’nin yıllardır ilgiyle takip edilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu yıl da ekranlardaki yerini aldı. Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinin yaşanmışlıklarına ışık tutuyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşımaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana geliyor. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarıldığı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.

Yönetmen : Turgut Enes Bosut

Yapımcı : Fatma Güngör

Yapım – Yönetim Asistanları : Kübra Başer / Şeymanur Kavuncu

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

Facebook : http://www.facebook.com/ondengidenler

Twitter : twitter.com/ondengidenler

E-posta : ondengidenler@kanal7.com

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE