Güney Afrika Cumhuriyeti’nden gazete, TV ve haber ajanslarından editör, spiker ve muhabirleri Kanal 7, Ülke Televizyonu, Haber7.com ve Radyo 7’yi ziyaret etti.

Kanal 7, Güney Afrika Cumhuriyeti’nden El Cezire, ETV, Sometown Gazetesi, BBC ve Cihan Haber Ajansı’nın editör, spiker ve yöneticilerini ağırladı.

El Jezire televizyonu Sahraaltı Müdürü Thembisa Fakude , Güney Afrika Press Association (SAPA) Genel Müdürü William Charles Cawse Davis -,  ETV  Haber Sunucusu Vanessa Rapetti, ülkenin en büyük ekonomi gazetesi Business Report Editörü Mziwandile Ellis Kingdom Mnyandu,  Soweton Gazetesi Politika Editörü Moipone Malefane , BBC Afrika Servisi Güney Afrika Muhabiri Omar Mutasa  ve Cihan Haber Ajansı Güney Afrika Müdürü Türkmen Terzi Nabi Kanal 7 Kurumsal İletişim Yetkilisi Ömer Faruk Yılmaz’ın eşliğinde Kanal 7 binasını gezdi.

Kanal 7’nin İstanbul Eyüp’te yer alan merkezini ziyaret eden grup; Kanal 7, Ülke TV ve Radyo 7 canlı yayın stüdyolarını ve reji odalarını gezerek yetkililerden bilgi edindi.


Geziye ilk olarak Kanal 7 Haber Merkezi’nden başlayan kafile, Kanal 7 İstihbarat Şefi Ahmet Gemici ile görüşerek yayın grubunun haber oluşturmasında göz önüne aldığı kriterler, temel prensip ve ilkeleri ile bilgi aldı.

Haber 7.com’u ziyaret eden grup, Haber7.com editörleri ile internet haberciliği konusunda sohbet ettiler.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com