Medya Etik Konseyi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 2012 yılı medya etik ödüllerini kazanan gazeteciler belirlendi. 6 kategori ve 29 dalda toplam 38 gazeteciye verilecek olan ödüller arasında Kanal 7’ye TV Aile – Çocuk Etik Ödülü ile TV Haber Etik ödülü, Haber7.com’a İnternet Özel Haber Etik Ödülü ve Ülke Tv’ye Haber Etik Ödülü layık görüldü.

Medyada ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden gazetecileri teşvik için düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Medya Etik Ödülleri 2012’de ödül sahipleri belli oldu. Kanal 7 Medya Grubu’na 3 farklı dalda ödül verilen Medya Etik Ödülleri, 2012 yılı içinde Yazılı Basın (Gazete-Dergi), Televizyon, Radyo, Haber Ajansçılığı, Yerel Medya ve İnternet haber sitelerinde yer alan yayınlara verilecek.

Kanal 7’nin ödüllü programı ‘Bir Yastıkta 40 Yıl’a TV Aile – Çocuk ödülü, Haber7.com’dan Hakan Göksel’e İnternet Özel Haber Etik Ödülü, Ülke TV’den Mustafa Yıldız’a “Arakanlı mültecilerin dramı” ve Kanal 7’den Ali Ebubekir Tokcan’a “Filistinli Balıkçıların geçim mücadelesi” haberiyle TV Haber Etik Ödülü layık görüldü.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreni 18 Nisan 2013 Perşembe günü, 20.00–22.00 saatleri arasında Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi konferans salonunda yapılacak.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com