İ

Kanal 7
yeni yayın döneminde birçok yeni ve farklı programla izleyicinin
karşısına çıkıyor. Zahid Akman’ın Genel Yayın Yönetmenliğine geçişi ile
değişim rüzgârları esen Kanal 7’de yeni bir dönem başlıyor. Yepyeni
projelerle yeni yayın dönemine bomba gibi girmeye hazırlanan Kanal 7’nin
transfer sürprizlerinden biri, yıllardır gündüz kuşağının güçlü
isimlerinden biri olmayı başaran Esra Ceyhan oldu. Yaşam, eğlence,
haber, spor ve tartışma gibi iddialı programlarıyla yeni yayın döneminde
izleyici yepyeni Kanal 7 ile buluşacak. Kanal 7 televizyon dünyasındaki
amansız rekabete, ilkelerinden taviz vermeden katılıyor.

Esra Ceyhan Kanal 7 ile ekranlara dönüyor


Gündüz kuşağının başarılı ismi Esra Ceyhan 15. Yılında Kanal 7 ekranlarında…Esra Ceyhan’ın hazırlayıp sunduğu, ‘Esra Ceyhan’ la A’dan Z’ye’ 10 Eylül 2012 tarihinden itibaren yeni yayın dönemiyle hafta içi her gün öğleden sonra kuşağında Kanal 7 ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Düzeyli spor programı Kanal 7’de; Çapraz Bağlar

Spor dünyasının duayen isimlerinden Ümit Aktan‘ın ve Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Ali Gültiken’in yorumlarıyla katıldığı, futbol dünyasına yeni bir soluk getiren futbol analiz programı Çapraz Bağlar Mustafa Ekşi’nin sunumuyla Kanal 7’de.

Yabancı gelinler Kanal 7’de yarışacak

Yabancı gelinlerin, yeni memleketlerini ne kadar anladıklarını, beylerin eşlerine Türkiye’ye dair neler öğrettiklerini eğlenceli yoldan anlatacak yarışma ‘Yabancı Yarim’ Dost Elver’in sunuyulla 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlıyor. 
 

Müziğin doyumsuz melodisi, sohbetin kalitelisi; Gece Mavisi  

Melodileri ve sohbeti buluşturan ‘Gece Mavisi’ Canan Tuğaner’in sunumuyla, sıradanlaşmış müzik ve sohbet programlarından sıkılanlar için geliyor.  Çok farklı, çok renkli bir müzik/sohbet programı izleyenleri bekliyor. Gece Mavisi Cumartesi akşamları ekrana gelecek.
 

 Hafta sonunun yemekleri Cuma’dan hazır

Ünlü konuklar, lezzetli tatlar, pratik tarifler… Hepsi ve daha fazlası “Esat’la Haftanın Lezzeti”nde… Türk televizyonlarının en sempatik aşçısı ve  Türk Aşçı Milli Takım Kaptanı Esat Özata, Kanal 7 ekranlarında tecrübelerini paylaşacak. Esat’la Haftanın Lezzeti Cuma günleri  12.20’de ekrana gelecek.

Aşkın töreye isyanı: “Sıla” yeni dönemde Kanal 7’de

Daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk! Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt’un başrollerini paylaştığı ‘Sıla’ sevenleriyle hafta içi her gün Kanal 7 ekranlarında buluşacak.

Kanal 7’den yepyeni çok farklı bir gezi programı; “Gezebilsem”

“Yol  kenarındaki şehir tabelasının önünde durulur, çocukların top oynadığı köy meydanına gidilir… Amcalarla kahve içilir. Pembe yanaklı teyzelerle gözleme yenilir.” Gezi programları hep böyle olmak zorunda mıdır? Oyuncu Kerem Fırtına ‘Gezebilsem’le gezi programlarına farklı bir bakış getiriyor. Gezebilsem Pazar 19.00’da Kanal 7’de.

Hafta sonu keyfine eğlence katan program: Şaka Da Şuka

Güvenlik kameraları, cep telefonu kameraları, araç kameraları… Kameralar dört bir yanımızı sarmışken yapılan her sakarlık kayıtlara giriyor, birbirinden komik görüntüler ekranlara geliyor. İşte o görüntülerin en komikleri, en eğlencelileri Samanta Mendes’in sunumuyla Şaka Da Şuka’da.

İskele Sancak

Ahmet Hakan, Akif Beki, Mustafa Karaalioğlu, İbrahim Kıran ve Erhan Çelik’ten sonra tartışma programlarının klasiği İskele Sancak’ın dümenine Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet geçiyor. Tartışma programlarında fikirlerin çarpıştığı dönemlerde başlayıp efsaneleşen İskele Sancak artık Mehmet Acet’in sunumuyla Kanal 7 ekranlarında olacak.

Başkent Kulisi

Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler, başkentin kulislerinde konuşulanlar, olayların kısa-orta ya da uzun süreli etkileri Mehmet Acet’in sunumuyla Başkent Kulisi’nde konuşuluyor, tartışılıyor.


Dr. Feridun Kunak Show

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Feridun Kunak, sağlık ve şovu birleştirdiği, sağlık sorunlarını herkesin anlayabileceği bir dille anlattığı Dr. Feridun Kunak Show’la Kanal 7 ekranlarında olacak. Programda tıp alanında verilen bilgilerin yanı sıra dinamik ve eğlenceli bir içerik izleyiciyle buluşuyor. 

Mustafa Karataş’la Muhabbet Kapısı

İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın Kur’an ve sünnet ışığında dini ve manevi hayata ilişkin sorulara cevap verdiği sohbetleri her Pazartesi akşamı Kanal 7’de. Muhabbet Kapısı’nda bu yıl tiyatro oyuncuları anlatılan konuları stüdyoda canlandıracaklar. İnteraktif bir sohbet programı izleyenleri bekliyor.

 Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler

Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımlarıyla İslam tarihinden bugüne ışık tutan kesitlerin yer aldığı Önden Gidenler Perşembe akşamlarına manevi bir hava katıyor.

Cuma Sohbetleri

Muhsin Bay’ın hazırlayıp sunduğu programda Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan her hafta Kur’an ve sünnet ışığında dini hayata ilişkin soru ve sorunları yanıtlıyor.


Bir Yastık’ta 40 Yıl

 40 yıl bir yastığa baş koyanların gerçek aşk hikayelerinin anlatıldığı ‘Bir Yastıkta 40 Yıl’da mutlu evliliğin sırları paylaşılıyor.

 İkbal’le Diyar Diyar  ve  Hayatın İçinden

İkbal’le Diyar Diyar’da her hafta Anadolu’nun birbirinden farklı tatları ve ilgi çeken mekanları izleyenlerle buluşuyor.

Hayatın her alanından konunun yer aldığı, Hayatın İçinden hafta içi her gün İkbal Gürpınar’ın sunumuyla ekrana gelecek.

 

 Nil’in Dünyası

Nil Yeğin’in sunumuyla ekrana gelen  “Nil’in Dünyası” Brezilya’dan Hindistan’a, Japonya’dan Kamboçya’ya kadar dünyanın farklı renklerini ve haberlerini izleyiciyle buluşturuyor.

KANAL 7’DE HABER

Haber Saati

Erhan Çelik’in sunduğu Kanal 7 Haber Saati, olayların perde arkasını, yaşananların arka planını Türkiye’nin en usta gazetecilerinden Fehmi Koru’nun yorumlarıyla izleyicisiyle buluşturuyor.

Kanal 7 Ana Haber

Haber koşusun tüm gün sürüyor, günün çarpıcı gelişmeleri Saat 18.00’de Kanal 7 Ana Haber’le ekrana geliyor. Deneyimli haber sunucusu Hülya Seloni’nin sunduğu Türkiye ve dünya gündemindeki en sıcak ve en önemli gelişmeleri en önce ve en hızlı şekilde Kanal 7 Ana Haber’de ekrana geliyor.

Kanal 7’de Sabah

Banu Taviloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Kanal 7’de Sabah, siyasetin kalbi Ankara’daki gelişmelerden kültür sanata kadar her türlü konu ve gelişmeyi sabahın ilk ışıklarıyla ekrana taşıyor.

Haftasonu Haberleri

Tümer Doğru’nun sunumuyla Haftasonu Haberleri’nde, bir haftada Türkiye ve dünyada yaşanan gelişmeler, son dakika haberleri, özel dosyalar ve birbirinden ilginç haberler yer alıyor.

Ve bir çok sürpriz yeni dönemde Kanal 7’de… Bekleyin… 

YENİ BÖLÜMLER izle7.com