Yayın hayatına 1994 yılında amatör bir ruhla başlayan Kanal 7’nin 20 yıllık yayıncılık serüvenini anlatan fotoğraf sergisi açıldı.

Kanal 7’nin Eyüp’teki binasında düzenlenen kokteylle açılışı gerçekleşen fotoğraf sergisinde 1994 yılından 2014 yılına Kanal 7’de yayınlanan programlardan, özel günlerden ve çalışma ortamlarından kareler yer alıyor. 

4 Temmuz 1994 yılında Sarıyer’de yayın hayatına başlayan Kanal 7, bugün Ülke TV, Radyo 7, Haber7.com, Vokal Radyo, Ülkehaber.com ve İzle7.com ile Kanal 7 Medya Grubu adıyla yoluna güçlü bir medya grubu olarak devam ediyor. Kanal 7 Medya Grubu 20’nci yılına özel hazırlanan fotoğraf sergisinin açılışı bugün gerçekleşti. Kanal 7’nin yayın hayatına başladığı 1994 yılından günümüze kadar yayınlanan programlardan çok özel kareler, çalışma ofisleri, özel günlerde çekilmiş fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi 20 yıllık yayıncılık serüveninin yanı sıra Kanal 7’nin nasıl ‘Kanal 7 Medya Grubu’na dönüştüğünü de anlatıyor. Binlerce dia, negatif film, basılı fotoğraf ve dijital fotoğraf arşivinden özenle seçilen toplam 404 fotoğraftan oluşan sergi yıl boyunca Kanal 7 binasında 3. Kat’ta görülebilecek. ‘Zaman Tüneli’ adı verilen fotoğraf sergisinde Kanal 7 Medya Grubu’nda çalışırken hayatını kaybedenler de ‘Kaybettiklerimiz’ başlığıyla özel bir bölümde anıldı.

Açılış programına Kanal 7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çelik, İsmail Karahan, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Radyo 7 Genel Yayın Müdürü Ferman Karaçam, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, Ülkehaber.com Genel Yayın Yönetmeni Hakan Göksel ve kurum çalışanları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Zekeriya Karaman, şunları söyledi: ‘‘1994 yılında bu yolculuğa başladık. Reşit Paşa stüdyomuzda ilk yayınımızı gerçekleştirdik. Aradan 20 yıl geçti, 20 yıl boyunca bu sergide göreceğiniz, çok güzel hatıralarla dolu Kanal 7 tarihini hep birlikte oluşturmuş olduk. 20 yılda hamdolsun utanılacak hiçbir iş yapmadık. Bu 20 yıl içerisinde insan fotoğraflara bakınca birçoğumuzun saçının sakalının ağardığını görüyoruz. Burada birçok arkadaşımızla 18 – 20 yıldır birlikteyiz. Aileye katılan her arkadaşımız buradaki yolculuğuna devam ediyor. Hamdolsun şu anda 500 çalışanı ile Kanal 7 Medya Grubu, Türkiye’de medya sektöründe kendine özgü önemli bir hizmet yaptı ve yapmaya devam ediyor.’’

Sergi hakkında bilgi veren Kurumsal İletişim Müdürü İhsan Aydın da her fotoğraf üzerinde tek tek titizlikle çalışıldığını belirtti. Sergide 7 klasör dia, binlerce basılı fotoğraf ve binlerce dijital fotoğraf arasından seçilen 404 adet fotoğraf kullanıldığını söyleyen Aydın, ‘‘elimizdeki arşivlerden ve kurum personelinden elde ettiğimiz fotoğraflarda seçki yaparken, fotoğrafın kalitesi, uzun süre devam etmiş program fotoğrafları ve arşiv değeri olan görüntülerden seçmeye çalıştık’’ dedi.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Gündüz Gece - Riva/Beykoz | 8 Ağustos 2020
Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece İstanbul Riva bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.***Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta İstanbul’un yanı başında bulunan doğası ve yeşili ile ziyaretçilere huzur veren Riva’yı ziyaret edecek.  Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta Riva’da keyifli bir tur gerçekleştirecek. İstanbul’un keşmekeşinden bunalan, hafta sonu için kısa bir tatil yapmak isteyen ziyaretçileri davet eden Riva’nın güzellikleri ekrana gelecek. Küşat, nehir manzarasında yemek yemek isteyen izleyicilere mekân önerisinde bulunacak. Ayrıca Rivalı ustalar ile birlikte mantı yapan Kürşat, sahilde atlı polislerle sohbet edecek.Kürşat Riva Kalesi’ne çıkıp, kalenin tarihini ve kimler zamanında yapıldığını izleyicilerle paylaşacak. Gündüz Gece ekibi son olarak profiterol ile tatlı bir kapanış yapacak.***Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’ta Kanal 7’de…***#GündüzGece #Riva
Gündüz Gece - Riva/Beykoz | 8 Ağustos 2020