Kanal 7 Medya Gurubu’nun yeni radyosu ‘Radyo Vokal’ bugün yapılan açılış töreni sonrası yayına başladı. Türkçe pop müzik yayın formatıyla Türksat 2A uydusundan yayın yapan ‘Radyo Vokal’, 1 Nisan itibariyle dinleyicisine ‘merhaba’ dedi.
Kanal 7 Medya Grubu’na bağlı Radyo 7’ye kardeş radyo geldi. 1 Nisan’da yayına başlayan Radyo Vokal, şimdilik uydudan ve internet üzerinden müzik severlere ulaşacak. ‘‘Türkiye’nin en iyi vokali’’ sloganıyla radyo dünyasına giren Radyo Vokal, birbirinden keyifli programlar, Türkçe pop müzik ve klasikleşmiş şarkılarla yayında olacak. 
Kanal 7 Medya Gurubu’nun Radyo 7’den sonra ikinci radyosu ‘Radyo Vokal’ Türksat 2A uydusunda 11.830 frekansında ve www.vokalradyo.com adresinde dinleyicilerini bekliyor. 
Radyo Vokal’in açılışı Kanal 7 Medya Grubu binasında kurum personelinin katılımıyla gerçekleşti. Açılışta Radyo 7 Genel Yayın Yönetmeni Ferman Karaçam, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Haber7.Com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan ve Kanal 7 Medya Grubu çalışanları katıldı. Radyo 7 Genel Yayın Yönetmeni Karaçam, bir süreden beri arşiv çalışmaları devam eden Radyo Vokal’in 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle hukuki ve fiili olarak yayın hayatına başladığını belirterek, Radyo 7’nin deneyimi ve birikimiyle, kardeş radyosu Radyo Vokal’in kısa zamanda sesini duyuracağını vurguladı. Karaçam, ‘‘Radyo Vokal yeni, enerjik ve genç sesini deneyimli ve ustalaşmış olan teknik ve programcı desteği ile daha da ideal bir alana taşıyacaktır’’ dedi.
Açılış katılan Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Akman ise, ‘‘yayın gurubumuz gazete dışında bütün iletişim unsurlarına sahip. Bu aileyi yeni radyoyla büyütüyoruz. Bu radyo gençlere yönelik uydudan yayın yapacak. Talep üzerine çıktı bu aslında. En kısa zamanda umuyorum karasal yayına geçilir ve her yerden dinlenebilen bir radyoya dönüşür’’ ifadelerini kullandı.
RADYO VOKAL
UYDU FREKANS BİLGİLERİ
Türksat 2A uydusu ( 42 Derece Doðu )
Frekans: 11.830 
Polarizasyon: Vertical (Dikey)
Sembol: 7200 
FEC: 5/6
YENİ BÖLÜMLER izle7.com
İki Yabancı 1. Bölüm Fragmanı - 22 Temmuz 2019
Kanal 7 Hint dizisi İki Yabancı 1. bölüm fragmanı izle7.com'da. Hindistan’ın dünyaca ünlü iki yıldızı Jennifer Winget ve Gautam Rode’un başrollerini paylaştığı İki Yabancı’nın ilk bölümünde annesinin ölümünün ardından hayata küsen Saraswatichandra, babasına karşı da soğuk davranır. Babası ise Saras’ı hataya bağlamak için en iyi çözümün evlendirmek olduğuna karar verir. Ancak bu kararı almadan önce Saras’ın fikrini sormaz.Saras’ın içine kapanık haline çözüm arayan babası onu evlendirmenin en doğru karar olduğunu düşünür. Doğum günü partisinde herkese fikrini açıklar. Hindistan’da yaşayan eski bir dostunun kızı Kumud’un Saras’a çok uygun olduğunu söyler. Annesinin ölümünü bir türlü kabul edemeyen Saras kimseyle evlenmeye hazır olmadığını söylese de kendini dinletemez. Bu karar sadece Saras’ı değil üvey annesini de hiç mutlu etmez. Mirasın sadece kendi öz oğluna kalmasını isteyen Guman, bu kararı engellemek için uğraşır. En az babası kadar inatçı olan Saras, çareyi Kumud’a mektup yazmakta bulur. Saras’la evlenme fikrine ilk başta sıcak bakmayan Kumud ise rüyasına giren adamın Saras olduğunu öğrendiğinde fikri değişir. Kumud heyecanla Saras ile tanışacağı günü beklerken aldığı mektupla yıkılır.Aralarına uzak mesafeler girse de kalpleri hep yan yana olan Saras ve Kumud’un yüreklere dokunan aşk öyküsü, İki Yabancı her gün saat 16:00’da Kanal 7 ekranlarında.Künye:Oyuncular: Jennifer Winget, Gautam Rode, Shiny Doshi, Anirudh SinghYönetmen: Sanjay Leela BhansaliSenaryo: Ved Raj, Abhijit SinhaYapım Yılı: 2013Ülke: HindistanTürü: Dram, RomantikOrijinal Adı: Saraswatichandra
İki Yabancı 1. Bölüm Fragmanı - 22 Temmuz 2019