Ramazan sevinci ve coşkusu Kanal 7’yle daha da artıyor. Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Sahur Vakti, Uğur Arslan’ın sunumu Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle İftar Saati, Ramazan’a özel televizyon filmleri, beğeniyle izlenen dizi Hz. Yusuf ekranların 20 yıllık Ramazan geleneği Kanal 7’de olacak.

İFTAR VE SAHUR PROGRAMLARI

Kanal 7, Ramazan’a özel programlarıyla rahmet ayının güzelliklerini izleyenlerle paylaşacak.

Ramazan ayının iftar coşkusu, oruç sevinci Kanal 7 ekranlarına taşınıyor. Tecrübeli sunucu Uğur Arslan’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan Hoca’nın anlatımıyla, Eyüp Meydanı’ndan canlı yayınlanacak ‘‘İftar Saati’’ programı Ramazan boyunca her gün Kanal 7 ekranlarında olacak. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, dini sohbetlerle Ramazan ayının manevi atmosferini izleyenlerle buluşturacak. Tasavvuf müziği sanatçılarının konuk olacağı program, Ramazan’a özel konu ve konuklarla renklenecek. ‘İftar Saati’ 17.50’de ekranda olacak.

Kanal 7’nin sahur programı “Ömer Döngeloğlu’yla Sahur Vakti” Ramazan boyunca Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla ekrana gelecek. Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla İslam tarihinden kesitler, Ramazan’ın güzellikleri, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Allah’ın güzel isimlerinden oluşan Esma-ül Hüsna duaları ve salâvatı şerifeler Ramazan boyunca programda yer alacak.  ‘Sahur Vakti’ 01.30’da ekrana gelecek.

Cuma günlerinin vazgeçilmez programı ‘‘Necmettin Nursaçan’la Cuma Sohbetleri’’ de, Ramazan boyunca her Cuma saat 10:00’da Kanal 7’de olacak. Ramazan ayına özel, dini konulara ilişkin akıllara takılan sorular, peygamberlerin hayatlarından örnekler Muhsin Bay’ın sunumu Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle ekrana taşınacak.

RAMAZAN’A ÖZEL TV FİLMLERİ

Yine birbirinden özel Ramazan maneviyatına uygun TV filmleri de Kanal 7’de olacak. İslam büyüklerinin yaşadıkları, gerçek hayat öyküleri Kanal 7 Ramazan ekranında izleyicilerle buluşacak. Ramazan ayı boyunca kalpleri ısıtan TV filmleri Kanal 7 ekranlarında olacak.

GÖRKEMLİ DİZİ ‘‘HZ. YUSUF’’ KANAL 7’DE

Türkiye’de ilk kez Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Ashab-ı Kehf dizisiyle tanınan İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör’ün yıllar süren titiz bir çalışmayla ortaya koyduğu dev yapım Hz. Yusuf Ramazan boyunca Kanal 7’de.  Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikayesini anlatan dev prodüksiyon Yusuf’u özleyenler ve kuyudan çıkmak isteyenler için Ramazan ayı süresince hafta içi her gün 14.45’te Kanal 7’de ekranında olacak.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com