Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Her Gece Saat 02:00'de Kanal 7'de

20 Mayıs 2019, Pazartesi

HZ. HATİCE’NİN HAYATI

Kanal 7 ekranlarının sevilen Ramazan programı Sahur Vakti, sahur sofralarına eşlik etmeye devam ediyor. Sahur Vakti’nde bu gece Hz. Muhammed’in ilk eşi Hz. Hatice’nin hayatı hakkında bilgi verilecek.

Sahur sofralarının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti, Ramazan ayı boyunca izleyicisinin oruç heyecanına ortak oluyor. Programda bu gece Hz. Muhammed’in ilk eşi Hz. Hatice’nin güzel ahlakı ve yaşamı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Hz. Hatice’nin doğumu, gençliği, Hz. Muhammed’le tanışması, evlenmek istemesi, Hz. Muhammed’in bu teklifi kabul etmesi ve evlilikleri Sahur Vakti’nde anlatılacak.

Programda ayrıca Hz. Muhammed’in evinin önünde Hz. Muhammed’in günlük yaşamı hakkında örneklere yer verilirken Ramazan ayına özel dualarla eller açılacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Eyüpsultan meydanından ekrana gelen Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 02:00’de Kanal 7’de…

***

RAMAZAN EKRANININ OLMAZSA OLMAZI SAHUR VAKTİ

Bir Ramazan geleneği haline gelen Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti bu yıl da Kanal 7 ekranlarından izleyicilerinin sahur sofrasındaki heyecana ortak oluyor. Ramazan ayı boyunca Eyyüb El Ensari’nin türbesinin bulunduğu Eyüpsultan meydanından izleyiciyle buluşan programda tarihin tozlu sayfalarında kalmış olayları gün yüzüne çıkarılırken, dini konularda özen gerektiren hususlar Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla ekrana taşınıyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının coşkusu Sahur Vakti’yle Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Sahur sofralarının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti, Ramazan ayı boyunca sahur sofralarına tat katmaya hazırlanıyor. Hz. Muhammed’in dostlarından Eyyüb El Ensari’nin türbesinin yer aldığı ve her gün birçok ziyaretçiye kapılarını açan Eyüpsultan meydanında gerçekleşen Sahur Vakti izleyicilerin oruç heyecanına eşlik ediyor. Programda Ramazan ayına özel sohbetler, Hz. Muhammed’in yaşamından örnekler, İslam tarihine damgasını vuran olaylar Ömer Döngeloğlu’nun kendine has üslubuyla izleyiciye ulaştırılıyor. Programda ayrıca ünlü hafızların Kur’an-ı Kerim tilavetleri izleyenleri manevi âlemlerde huzur dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Ramazan ayının huzuru, İslam tarihinin önemli olayları, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, bu mübarek aya özel dualar Ramazan boyunca ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde yer alıyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Eyüpsultan meydanından izleyicisiyle buluşan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 02:00’da canlı yayınla Kanal 7’de…

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Elif Dizisi 927. Bölüm Fragmanı
Ekranların uzun soluklu yerli dizisi Elif heyecan dolu 927. bölümüyle izle7.com'da. Elif’te bu akşam Hümeyra Kıymet’in geçmişini araştırmak için Eskişehir’e gider. Sona yaklaştığını düşünen Kıymet ise Mahir’e şirketi ele geçirmek için harekete geçmeleri gerektiğini söyler. Mahir annesinin dediğini yapacak mı?Kıymet Hümeyra’nın kendisinden şüphelendiğini, gerçeklerin peşine düşmeye kararlı olduğunu anlar ve Hümeyra’ya iyi davranmaya başlar. Hümeyra ise öğrendiklerini Levent’e anlatır ve Kıymet’in geçmişini araştırmak için Eskişehir’e gitmeye karar verirler. Öte yandan Melek ise Kerem’in Aslı’ya neden kötü davrandığını öğrenir ve bunu Aslı’ya anlatır. Kerem’in kendisi hakkında yanlış düşüncelere sahip olduğunu duyan Aslı çok öfkelenir ve hemen Kerem’i arar. Ama Kerem bunun bir barışma buluşması olacağını düşünüp umutlanır. Kıymet ise Mahir’le buluşur ve holdingi ele geçirmek için acilen bir şeyler yapmaları gerektiğini söyler. Mahir’in annesine cevabı ne olacak?Özlem, evlat sevgisi ve aşkın geçtiği zorlu yollar her gün 21:00’da Elif ile Kanal 7’de…Yönetmenler: Betül Durmuş, Ece TahtalıoğluYardımcı Yönetmen: Emre BahadırUygulayıcı Yapımcı: Nuri ÖzGörüntü Yönetmeni: Mustafa Karakuş, Faruk HarmanyaOyuncular: İsabella Damla Güvenilir, Selin Sezgin, Nevzat Can, Berna Keskin, Nur Gürkan, Seyda Bayram, Özlem Savaş, Fatih Ayhan, Hasan Denizyaran, Cem Kılıç, Ece Baliç, Selim Aygün, Parla Şenol, Yıldız Asyalı, Uğur Özbağı, Canberk Kuzu, Melis Koç, Burcu Karakaya, Ömer Faruk Çalışkan, Yargı Eylem Ferzan, Betül Dikyol, Berkan O.
Elif Dizisi 927. Bölüm Fragmanı