TV Filmi ‘Beni Babama Götür’

15 Aralık 2018 Cumartesi - 08:00


BABAYA HASRET MİNİK BİR YÜREĞİN YIKILAN HAYALLERİ

Kanal 7 Televizyon Kuşağı’nda annesinin ölümüne sebep olduğu düşüncesiyle babası tarafından terk edilen küçük bir çocuğun baba özlemi ekrana geliyor.

Eşinin doğum sırasında ölmesi Sezai’yi derinden etkiler ve bu talihsiz olaydan sorumlu tuttuğu oğlu Ömer’i anneannesi ve dedesine bırakarak terk eder. Babasını hiç tanımadan büyüyen küçük çocuk babasının filmlerde gördüğü artistlere benzediği hayaliyle yaşamaktadır. Fakat babası Sezai hiç de oğlunun hayallerinde yaşattığı gibi değildir.  Evini terk ettikten sonra zorlu yaşam şartlarıyla karşılaşan Sezai yaşadığı sıkıntılardan ötürü bir süre psikolojik tedavi görmüştür. Yıllar sonra oğlunun yanına gelen Sezai’yi tanıyan Ömer’in dedesi torununun babasını ne şekilde hayal ettiğini anlatır. Bunun üzerine oğluna babası olduğunu açıklamaktan vazgeçen Sezai, Ömer’e babasının bir arkadaşı olduğunu ve kendisini babasına götürmek için geldiğini söyler. Yolculukları sırasında Ömer yanındaki kişinin gerçek babası olduğundan habersiz Sezai’ye sürekli babasının hayallerindeki gibi biri olup olmadığına dair sorular sorar. Oğlu Ömer’in kafasındaki baba imajının kendisi ile hiç örtüşmediğini anlayan Sezai oğlunun hayal kırıklığına uğramaması için aklına gelen bir çözümü uygulamaya koyulur. Hiç tanımadığı babasını hayallerinde yaşatan küçük bir çocuğun babasını arayış serüveni “Beni Babama Götür” filmiyle Kanal 7’de.

Yönetmen: Serhat Solmaz
Oynayanlar:  Hakan Akçin, Nurettin Küçüksavcı, Alper Bircan, Emin Gümüşkaya, Şebnem Tuncel,Gülay Deniz, Atilla Doğukan, Neşe Arda
Yapım : Nazif Tunç Halk Film /2007,86’

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE