Melek İzle

KIZININ HAYATI İÇİN AİLESİNİ KARŞISINA ALAN YÜREKLİ BİR ANNENİN MÜCADELESİ

Büyük şehirde tutunmaya çalışan bir aile ile kızının tedavisi için tüm aile fertlerini karşısına alan bir annenin çırpınışları “Melek” adlı filmle Kanal 7’de.

Evlendikten sonra İstanbul’daki ailesinin yanından ayrılarak eşi Nurcan ve kızları Melek’le bir kasabaya yerleşen Hasan maddi yönden sıkıntılı günler yaşamaktadır. İçinde bulundukları duruma daha fazla göğüs geremeyen Hasan, eşi ve kızıyla birlikte İstanbul’a yine ailesinin yanına göç etmek zorunda kalır.  Ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaya başlayan Hasan, kardeşi Bekir’in korsan film satış işine yardım etmeye başlar. Nurcan da kayınvalidesi Fatma’ya ev işlerinde yardımcı olmaktadır. Fakat Fatma Hanım gelini Nurcan’ı sevmediği için her işine kusur bulmakta ve ona kötü davranmaktadır. Bu sırada küçük kızları Melek hastalanmış ve zaman zaman baygınlıklar geçirmeye başlamıştır. Melek maddi zorluklar nedeniyle hastaneye götüremezken, Hasan’ın ailesi küçük çocuğun hastalığını önemsemedikleri için para vermeye yanaşmazlar. Küçük Melek’in hastalığı ise her geçen gün artmaktadır. Bu sırada işleri büyütmeye karar veren Hasan ve iki kardeşi film satış işine bir dükkan açarak devam etme kararı alırlar. Nurcan ise kızı Melek’in hastalığının tedavisi için para vermeyen ailesine bu yüzden karşı çıkar. Okulda olduğu bir gün yine bayılan Melek, öğretmeni Hikmet tarafından hastaneye kaldırılır, muayenesi yapılan küçük kızın amansız bir hastalığa yakalandığı haberi tüm aileyi derinden sarsar.

Yönetmen: Hakan İnan
Oyuncular: Fatma Kocacık (Nurcan), Barış Özkan (Özkan), Nedim Doğan (Davut),Nevin Efe (Fatma), Meltem Artan (Melek), Mehmet Özgür (Bekir), Devran Soğancı (Hikmet), Hakan Erel (Ahmet)
Yapım: Tor Yapım / 2008

YENİ BÖLÜMLER izle7.com