NASİPSİZ HASİP

Doğduğu günden bu yana bir türlü yüzü gülmeyen, bütün çabalarına rağmen akranları gibi zengin olamayan, gece gündüz çalışmasına karşılık kuru bir ekmekten fazlasına kavuşamayan, talihsiz Hasip’in hikâyesi ‘‘Zengin ve Yoksul’’ ile bu akşam Kanal 7’de olacak.

Hasip; gençliğinden bu yana bir sürü işe girip çıkmış, hiç birinde dikiş tutturamamış mahallenin ‘Tıkandı Baba’ diye takıldığı, nasip çeşmesi bir türlü akmayan, yüzü bir türlü gülmeyen biridir. Nasip’in hayata başladığı bütün arkadaşları zengin olmuşlar, mala mülke kavuşmuşlardır. Gelgelelim Hasip bunca uğraşısına, çabalamasına rağmen evine yavan bir ekmeği bile zor götürmektedir. Hasip’in bu nasipsiz hali zengin olmuş çocukluk arkadaşlarından Mahmut’un dikkatini çeker. Zekatını Hasip’e verecek, böylece onu bu yakınmalardan, yoksulluktan kurtulacaktır. Mahmut kendini belli etmeden Hasip’e parayı ulaştırmak için değişik yollara başvurur. Yüklü miktardaki zekat parası doğuştan kısmetsiz olan Hasip’e ulaşırsa, Hasip’in hayatı değişecektir.

Yönetmen – Yapımcı: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Oyuncular: Levent Çakır, İlhami Adsal, Özlem Balcı, Vugar Aliev, Aziz İzzet Biçici, Gazel Yüksel, Bülent Onur, Ömer Miraç, Gülay Deniz Yılmaz, Tuğba Erman, Emine Sarıkaya, Enver Akbaş, İbrahim Kumral, Erdoğan Kapusuz, Emin Çalışkan, Cengiz İlker Hürgenç, Murat Diri

YENİ BÖLÜMLER izle7.com