12 Nisan 2021

‘Neylerse Güzel Eyler’ Filmine İlişkin Açıklama

Kanal 7’de yayınlanan ‘Neylerse Güzel Eyler’ adlı televizyon filmindeki bir sahneye sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yer verilerek, hayvanlara zarar verildiği iddia edilmiştir. 2012 yılında tek bölüm olarak çekilen televizyon filminde hiçbir hayvan zarar görmemiştir.

Filmde, hayvana ve insana eziyet eden kötü karakterin başına gelenler anlatılırken, filmin ana fikriyle ortaya atılan iddialar tezat oluşturmaktadır.
Kanal 7 Medya Grubu hayvan hakları konusunda her dönem en yüksek hassasiyeti göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. Bu konudaki tavizsiz yaklaşımımız bundan sonra da devam edecektir.

2012 yılında çekimleri Halk Film tarafından yapılan ‘Neylerse Güzel Eyler’ filmindeki sahnelere ilişkin yapımcı tarafından verilen bilgiler şöyledir; ‘Yavru köpek sahnesinde ses ve görüntü kurgusu yöntemi kullanılarak sahnenin gerçekliği arttırılmıştır. Hayvan hiçbir şekilde zarar görmemiş ve çekimlerin ardından sahibine teslim edilmiştir.

Aynı filmdeki, koyun sürüsüne arabayla çarpma sahnesi 4-5 planda çekilmiş ve burada da hiçbir hayvana zarar verilmemiştir.’

Kamuoyunda oluşan hassasiyet nedeniyle ‘Neylerse Güzel Eyler’ filmindeki ilgili sahneler gözden geçirilecektir.

Kanal 7 Medya Grubu, UNESCO Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesine bireysel ve kurumsal olarak tamamen katılmakta ve desteklemektedir. Yeryüzünde yaşayan her canlının yaşam hakkı vardır ve bu hak, bir başkası tarafında elinden alınamaz düşüncesi kurumumuz tarafından benimsenmiştir.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Emanet Dizisi 428. Bölüm İzle (3. Sezon 12. Bölüm)
Ekranların sevilen yerli dizisi Emanet 4 Ekim Salı günü yayınlanan 428. bölümüyle izle7.com'da. Yeni heyecanlara gebe olan Emanet hafta içi her gün 19:00’da Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.Abisini korumak için söylediği yalan yüzünden Seher’i ve yeğenini kaybeden, ölüm kalım mücadelesinden çıkan Yaman’ın ilk işi, Seher ve Yusuf’un peşine düşmek olur. Ancak onlara ulaşmak tahmin ettiğinden daha da zor olur. Seher, ardında hiçbir iz bırakmamıştır. Yusuf’la birlikte kurduğu mütevazı hayatına alışmak için büyük çaba harcayan Seher, hiç tahmin etmediği bir anda karşısında Yaman’ı bulur. Bu karşılaşma ikisi için de kolay olmayacaktır. Çünkü aralarındaki aşk ne kadar büyükse onları ayıran yalan da o kadar büyüktür. Aradan geçen onca zamana ve onları ayıran acıya rağmen, Yaman’ı karşısında gören Seher’in kararı ne olacaktır?Hayatında mesleği dışında hiçbir şeye yer bırakmayan Ali için artık tek amaç suçluları yakalamak ve adalete teslim etmektir. Ekibiyle birlikte giriştikleri bir operasyon karşısına Duygu’yu çıkarır. Sert, kuralcı ve katı biri olan Duygu, bir o kadar da başarılı bir polistir. Amirlerinin emri sonucunda Duygu ile çalışmak zorunda kalan Ali, bu ortaklığın zor günlerin habercisi olduğunun farkındadır. Çatışmalı işbirliği, zamanla birbirlerini tanımaya başlayan Ali ve Duygu’yu farklı bir maceraya sürükler. Duygu’nun gelişi, kendini dünyaya kapatan Ali için yeni bir hikâyenin başlangıcı olacak mı?Künye:Yönetmenler: Ayhan Özen, Serkan MutYardımcı Yönetmen: Umut KetenGörüntü Yönetmeni: Vedat Aydın-Emin ÇakırProje-Hikâye: Nazmiye YılmazOyuncular: Halil İbrahim Ceyhan, Sıla Türkoğlu, Berat Rüzgar Özkan, Melih Özkaya, İpek Arkan, Tolga Pancaroğlu, Ferda Işıl, Fikret Hürkan, Hülya Aydın, Onur Saraçer, Ömer Gecü, Binnaz Ekren, Hilal Yıldız, Oğuz Yağcı, Zeynep Naz, Derya Ertun, Mehmet Ali Aydın, Özge Ağyar, Volkan YıldırımSenaryo: Başak Yazı OdasıYapım: Karamel Yapım Müzik: MinörSanat Yönetmeni: Saadet ParlakKostüm Sorumlusu: Gerçek Bitmez
Emanet Dizisi 428. Bölüm İzle (3. Sezon 12. Bölüm)