CANLI YAYINDA AT İLE TEDAVİ VE PASTIRMA YAPIMIDr. Feridun Kunak Show’da bugün ilginç dakikalar yaşandı. Stüdyoya at getiren Kunak,  Türk halkının geçmişten bugüne ata verdiği değeri ve atın insan sağlığına faydalarını canlı yayında anlattı.

Dr. Feridun Kunak, yüzyıllarca farklı amaçlar için kullanılan atın son zamanlarda ‘hipoterapi’ adıyla bedensel engeli olan kişiler için uygulanmaya başlayan tedavi yöntemini anlattı. Stüdyoya at getiren Kunak, atın üzerine binerek at üzerinde durma tekniklerini ve bu duruşun insan sağlığına etkilerini izleyiciye aktardı. Programda ayrıca atın fiziki yapısı ve enerjisiyle üzerindeki kişiyi tedavi edici özelliğinin keşfedilmesinden sonra ortaya çıkan hipoterapinin detayları hipoterapi merkezinden görüntülerle ekrana taşındı.

Feridun Kunak,  geçmişte insanların eti kurutarak at eyerinin altında saklamalarıyla pastırmanın yapıldığın ve isminin bu uygulamadan geldiğini söyleyerek pastırma yapımını uygulamalı olarak gösterdi.

Stüdyoda bulunan at ise herkesin ilgi odağı oldu. Feridun Kunak’ın eşi Serap Kunak ile yaptığı tatlı çekişme ise izleyicilerin gülmesine sebep oldu.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com