Kanal 7’nin kuruluşundan bugüne bir ekran klasiği haline gelen Haber Saati’nde kan değişimi. 19 yıllık Haber Saati’nin yeni sunucusu Kanal 7’nin başarılı ekran yüzlerinden Tümer Doğru oldu.Kanal 7 ekranlarında 19 yıldır devam eden Haber Saati’nde yeni bir dönem başlıyor. Doğru, tarafsız ve güvenilir haberin adresi Kanal 7 Haber Saati, Ahmet Hakan Coşkun, Remziye Demirkol ve Erhan Çelik’ten sonra Kanal 7’nin başarılı spikerlerinden Tümer Doğru’ya emanet. Kanal 7 ana haber bülteni Haber Saati, Türkiye ve dünya gündemini 22 Nisan Pazartesi gününden itibaren Tümer Doğru’nun sunumuyla ekrana gelecek.

Sıcak haberin hiç bitmediği, her an yeni ve çarpıcı bir gelişmenin yaşandığı, ‘flaş’ haberin adı gibi bir zaman diliminde eskidiği bir ortamda; doğru, hızlı ve iyi haber için koşturan Kanal 7 Haber Merkezi’nin 19 yıldır başarıyla hazırladığı Haber Saati’nde yeni dönem 22 Nisan Pazartesi başlıyor. Kanal 7 Haftasonu Haberleri’nin başarılı sunucusu Tümer Doğru, 22 Nisan’dan itibaren Haber Saati’nin sunacak. Ahmet Hakan’la başlayan, Remziye Demirkol ve Erhan Çelik’in sunumuyla devam eden Haber Saati’nde Tümer Doğru’ya usta gazeteci Fehmi Koru eşlik etmeye devam edecek.

Haber ve yorumun keskin çizgilerle ayrıldığı Kanal 7 Haber Saati’nde, sıcak gündemin ardından Haber Saati’nin yorum bölümü olan ‘Arka Plan’da olayların iç yüzünü Fehmi Koru analiz edecek.

Kanal 7 Haber Saati Tümer Doğru’nun tarafsız, dinamik sunumu ve usta gazeteci Fehmi Koru’nun derinlikli yorumlarıyla hafta içi her gün 21.00’de Kanal 7’de ekranlarında devam edecek.

Tümer Doğru kimdir?

Başarılı haber sunucusu Tümer doğru 1971yılında Van’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren mikrofon sevgisini gösteren Doğru, İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar bölümünden mezun olup Türk Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. 2008 yılında RTÜK’ün “Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı” ödülünü kazanan Doğru, daha sonrasında eğitimini dil ve sesi kullanmak üzerine yoğunlaştırdı.  10 yıl boyunca Kanal 7 Sabah Haberlerini başarılı bir şekilde sunan Tümer Doğru son iki yıldır da Kanal 7’nin hafta sonu ana haber bülteni olan Haftasonu Haberlerini sundu. Habercilikteki tecrübesinin yanı sıra Tümer Doğru birçok seslendirme de yaptı.

Tümer Doğru ekrana ilk olarak Flash TV’de merhaba dedi. Kanal E (Bugünkü CNBC-E) Kanal 6’da çalıştı. Bas-bariton ses rengi ile çocukluğundan bu yana dikkatleri üzerine çeken Tümer Doğru, Discovery Channel ve National Geographic belgesellerinin yanı sıra birçok reklam, film ve program için seslendirmeler yaptı. Tok sesi, düzgün diksiyonu ile birlikte aldığı eğitim neticesinde ekranların beğenilen haber spikerlerinden olan Doğru, Kanal 7’de mesleki kariyerine başladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Radyo-Televizyon-Sinema 3. sınıf öğrencilerine radyo-TV sunuculuğu dersi verdi.

10 yıl boyunca Kanal 7 izleyicilerinin yeni güne Kanal 7 sabah haberleri ile başlamasını sağlayan Tümer Doğru son iki yıldır da Kanal 7’de hafta sonu ana haber bülteni Haftasonu Haberleri’ni sundu. Tümer Doğru 22 Nisan itibariyle Kanal 7 ana haber bülteni olan Haber Saati’ni sunacak.
 

FOTO GALERİ
YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Gündüz Gece - Kahramanmaraş/Gücüksu | 14 Eylül 2019
Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Kahramanmaraş Gücüksu bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…#GündüzGece #Kahramanmaraş 
Gündüz Gece - Kahramanmaraş/Gücüksu | 14 Eylül 2019