Hint yemekleri meraklıları Pakora tarifini sizler için öğrendik. Hindistan’ın birbirinden eşsiz tatlarından ‘pakora’yı hazırladık. Siz de evlerinizde yapabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

MALZEMELER:

2 yemek kaşığı margarin
500 gram haşlanmış nohut püresi
500 gram karnabahar
2 adet patates
3 çay kaşığı pul biber
½ çay kaşığı karabiber
3 çay kaşığı tuz
2 adet kuru soğan
½ demet maydanoz

HAZIRLANIŞI:

500 gram haşlanmış nohut püresi bir kabın içine konulur.
Üzerine küp küp doğranmış kuru soğan ilave edilir.
Küp şeklinde doğranmış 2 adet patates de kabın içine aktarılır.
Ufak ufak doğranmış 500 gram karnabahar da ilave edilir.
2 yemek kaşığı margarin, 1 / 2 demet maydanoz, ½ çay kaşığı karabiber, 3 çay kaşığı tuz ve 3 çay kaşığı pul biber de eklendikten sonra mikserle karıştırılır ve püre haline getirilir.
Şekil verilerek kızgın yağın içine pişmeye bırakılır.
Kızaran pakoralar servis edilerek afiyetle yenir 🙂

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)
Sevilen Hint dizisi Kördüğüm 397.bölümüyle izle7.com'da. Bir yılı aşkın bir süredir Kanal 7 ekranlarına gelen Kördüğüm’ün final bölümünde neler olacak? Rani’yi yaşatmak için Akash ile Methi varını yoğunu ortaya koyar. Rani bu çabalar neticesinde sağlığında kavuşur ama annesinden olur. Rani, Methi ve Akash’ın yardımıyla iyileşir ve konağa geri döner. Akash’ın Khanha ile olan kavgası bir türlü bitmez. Khanha, Nandini ile olan düşmanlığını Akash’tan çıkarmaya çalışır.  Akash ile Khanha sert bir kavganın içine girer. Khanha Akash’ı öldürecekken Nandini, yetişir ve Khanha’yı vurur. Nandini hapse girer. Rani’nin tüm sorumluluğunu Methi ile Akash üstlenir.  Rani annesine üzülse de Methi ona çok iyi davranır. Tam her şey düzene girmişken eve yeni bir kız daha gelir. Methi, Khanha öldükten sonra ortada kalan Tammanna’yı da sahiplenir. Akash, Methi’ye bu kadar iyi niyetli olduğu için daha çok bağlanır ve Rani ile birlikte Tamanna’ya da sahip çıkar. Ancak Rani, Tamanna’yı kıskanır. Methi ve Akash’ın kendisinden başkasına ilgi göstermesine tahammül edemeyen Rani, Tamaanna’yı kabullenebilecek mi? Rani ile Tamanna aynı evde yaşayabilecek mi? Kıskançlık Rani ve Tamanna’nın da mı sonu olacak?Farklı hayatların iç içe geçtiği ‘Kördüğüm’ her gün 16.10’da Kanal 7’de…Künye: Orijinal Adı: UttaranYapım Yılı:2008-2015                                                    Yönetmen: Nandita MehraSenaryo: Mitali Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Mrunal Jain, Vikas Bhalla, Gaurav Chopra, Mrunal Jain, Ajay Chaudhary, Ayub Khan, Vaishali Thakkari, Vikas Bhalla, Pragati Me
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)