“Konya tiridi nedir? Konya tiridi nasıl yapılır? Konya tiridi yapmanın püf noktaları nelerdir? Konya tiridinin malzemeleri nelerdir?” soruları Dünyanın Tadı programında yanıt buldu.

MALZEMELER:

Kuru ekmek

Kuzu kıyma

Kemik suyu

Yoğurt

Tereyağı

Domates

Biber

Soğan

Maydanoz

Sumak

Pul biber

Kekik

Tuz

YAPILIŞI:

Öncelikle kuru ekmekler kemik suyunda haşlanır, ardından üzerine tuz serpilir.

Haşlanan ekmekler bir kabın içerisinde bekletilir.

Kıymanın üzerine tuz serptikten sonra yoğrulur ve yarım saat bekletip şişe geçirilir.

Domates ve biberler de şişe geçirildikten sonra hepsi aynı anda pişirilir.

Tabağa ekmekler koyulur, ardından üzerine soğan, yoğurt ve baharatlar ilave edilir.

Ardından pişirilen köfte, domates ve biberler doğranır, tabağa dizilir.

Son olarak domates, biber, maydanoz, pul biber ve tuz da ilave edildikten sonra üzerine tereyağı dökülür ve afiyetle yenir.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)
Sevilen Hint dizisi Kördüğüm 397.bölümüyle izle7.com'da. Bir yılı aşkın bir süredir Kanal 7 ekranlarına gelen Kördüğüm’ün final bölümünde neler olacak? Rani’yi yaşatmak için Akash ile Methi varını yoğunu ortaya koyar. Rani bu çabalar neticesinde sağlığında kavuşur ama annesinden olur. Rani, Methi ve Akash’ın yardımıyla iyileşir ve konağa geri döner. Akash’ın Khanha ile olan kavgası bir türlü bitmez. Khanha, Nandini ile olan düşmanlığını Akash’tan çıkarmaya çalışır.  Akash ile Khanha sert bir kavganın içine girer. Khanha Akash’ı öldürecekken Nandini, yetişir ve Khanha’yı vurur. Nandini hapse girer. Rani’nin tüm sorumluluğunu Methi ile Akash üstlenir.  Rani annesine üzülse de Methi ona çok iyi davranır. Tam her şey düzene girmişken eve yeni bir kız daha gelir. Methi, Khanha öldükten sonra ortada kalan Tammanna’yı da sahiplenir. Akash, Methi’ye bu kadar iyi niyetli olduğu için daha çok bağlanır ve Rani ile birlikte Tamanna’ya da sahip çıkar. Ancak Rani, Tamanna’yı kıskanır. Methi ve Akash’ın kendisinden başkasına ilgi göstermesine tahammül edemeyen Rani, Tamaanna’yı kabullenebilecek mi? Rani ile Tamanna aynı evde yaşayabilecek mi? Kıskançlık Rani ve Tamanna’nın da mı sonu olacak?Farklı hayatların iç içe geçtiği ‘Kördüğüm’ her gün 16.10’da Kanal 7’de…Künye: Orijinal Adı: UttaranYapım Yılı:2008-2015                                                    Yönetmen: Nandita MehraSenaryo: Mitali Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Mrunal Jain, Vikas Bhalla, Gaurav Chopra, Mrunal Jain, Ajay Chaudhary, Ayub Khan, Vaishali Thakkari, Vikas Bhalla, Pragati Me
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)