OKUL ÇANTASI KULLANIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?Dr. Feridun Kunak Show’da bugün, okul çantası kullanımında velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulunuldu. Dr. Kunak, programda okul çantasının çocuklarının omurga sağlığını etkilediğini belirterek, çanta taşınırken dikkatli olunması gerektiği söyledi.

Kanal 7 ekranlarında renkli sağlık programı Dr. Feridun Kunak bu bölümde çocukların okul çantası kullanımında velileri uyardı. Dr. Kunak, çanta içerisinde taşınan kitapların çok fazla ağır olmaması gerektiği, çocuğun çantayı zorlanmadan rahatlıkla taşıyabilmesini belirtti. Çocukların sırt çantasını tek kolla taşımamasını, aksi takdirde omurga kemiğinde eğilmeler olabileceğini söyledi. Sırtta taşınan çantanın ağır olması halinde çocukların boylarının uzamasında sıkıntı yaşanabileceği uyarısında bulunan Dr. Kunak, büyüme çağında boylarının normal şekilde uzayamayacağını söyledi. Dr. Kunak, ebeveynlerin çocukların sırtlarını ara ara incelemeleri gerektiğini, fiziki olarak en ufak bir anormallikte doktora başvurulmasını vurguladı.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)
Sevilen Hint dizisi Kördüğüm 397.bölümüyle izle7.com'da. Bir yılı aşkın bir süredir Kanal 7 ekranlarına gelen Kördüğüm’ün final bölümünde neler olacak? Rani’yi yaşatmak için Akash ile Methi varını yoğunu ortaya koyar. Rani bu çabalar neticesinde sağlığında kavuşur ama annesinden olur. Rani, Methi ve Akash’ın yardımıyla iyileşir ve konağa geri döner. Akash’ın Khanha ile olan kavgası bir türlü bitmez. Khanha, Nandini ile olan düşmanlığını Akash’tan çıkarmaya çalışır.  Akash ile Khanha sert bir kavganın içine girer. Khanha Akash’ı öldürecekken Nandini, yetişir ve Khanha’yı vurur. Nandini hapse girer. Rani’nin tüm sorumluluğunu Methi ile Akash üstlenir.  Rani annesine üzülse de Methi ona çok iyi davranır. Tam her şey düzene girmişken eve yeni bir kız daha gelir. Methi, Khanha öldükten sonra ortada kalan Tammanna’yı da sahiplenir. Akash, Methi’ye bu kadar iyi niyetli olduğu için daha çok bağlanır ve Rani ile birlikte Tamanna’ya da sahip çıkar. Ancak Rani, Tamanna’yı kıskanır. Methi ve Akash’ın kendisinden başkasına ilgi göstermesine tahammül edemeyen Rani, Tamaanna’yı kabullenebilecek mi? Rani ile Tamanna aynı evde yaşayabilecek mi? Kıskançlık Rani ve Tamanna’nın da mı sonu olacak?Farklı hayatların iç içe geçtiği ‘Kördüğüm’ her gün 16.10’da Kanal 7’de…Künye: Orijinal Adı: UttaranYapım Yılı:2008-2015                                                    Yönetmen: Nandita MehraSenaryo: Mitali Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Mrunal Jain, Vikas Bhalla, Gaurav Chopra, Mrunal Jain, Ajay Chaudhary, Ayub Khan, Vaishali Thakkari, Vikas Bhalla, Pragati Me
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)