İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, sunumunu yaptığı Sahur Vakti’nde, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırı için göz yaşı dökerek, teröre lanet okudu. Döngeloğlu, “Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi.” diyerek tepkisini gösterdi.

Ramazan ayı boyunca Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Sahur Vakti’nin dün geceki bölümünde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıya değinen Ömer Döngeloğlu göz yaşlarını tutamadı. Saldırıda çocuklarını kaybeden bir babanın hikayesini anlatan Döngeloğlu, terörü lanetleyerek, kafirliğin dahi bir ahlakı olduğundan bahsetti. Sinirlerine hakim olamayan Döngeloğlu öfkesini; “Arabistan’dan ülkemizi gezmeye gelen ve üç kızının parçalanmış bedeniyle ülkesine dönen babanın yüreği yangın yeri değil midir? O babayı ağlatanlar, Allah aşkına söyleyin, Allah’ın huzurunda hangi kitaba ve hangi Peygambere sığınacaklar?” sözleriyle dile getirdi.

Ömer Döngeloğlu, Müslümanlara İslam’a yaklaşmaları için çağrıda bulunarak, teröre yönelik tepkisine şöyle devam etti, “Bu kitapsızları, bu dinsizleri 124 bin Peygamber vallahi kabul etmez. Böyle bir şey olamaz. Gavurluğun da bir asaleti olmalı. Ebu Cehil, bunlardan çok daha namusluydu. Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi. Böyle bir ahlaksızlık olamaz.”

Ramazan ayının manevi ruhunu yaşatan Sahur Vakti, Ramazan boyunca her gece saat 01:15’te canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)
Sevilen Hint dizisi Kördüğüm 397.bölümüyle izle7.com'da. Bir yılı aşkın bir süredir Kanal 7 ekranlarına gelen Kördüğüm’ün final bölümünde neler olacak? Rani’yi yaşatmak için Akash ile Methi varını yoğunu ortaya koyar. Rani bu çabalar neticesinde sağlığında kavuşur ama annesinden olur. Rani, Methi ve Akash’ın yardımıyla iyileşir ve konağa geri döner. Akash’ın Khanha ile olan kavgası bir türlü bitmez. Khanha, Nandini ile olan düşmanlığını Akash’tan çıkarmaya çalışır.  Akash ile Khanha sert bir kavganın içine girer. Khanha Akash’ı öldürecekken Nandini, yetişir ve Khanha’yı vurur. Nandini hapse girer. Rani’nin tüm sorumluluğunu Methi ile Akash üstlenir.  Rani annesine üzülse de Methi ona çok iyi davranır. Tam her şey düzene girmişken eve yeni bir kız daha gelir. Methi, Khanha öldükten sonra ortada kalan Tammanna’yı da sahiplenir. Akash, Methi’ye bu kadar iyi niyetli olduğu için daha çok bağlanır ve Rani ile birlikte Tamanna’ya da sahip çıkar. Ancak Rani, Tamanna’yı kıskanır. Methi ve Akash’ın kendisinden başkasına ilgi göstermesine tahammül edemeyen Rani, Tamaanna’yı kabullenebilecek mi? Rani ile Tamanna aynı evde yaşayabilecek mi? Kıskançlık Rani ve Tamanna’nın da mı sonu olacak?Farklı hayatların iç içe geçtiği ‘Kördüğüm’ her gün 16.10’da Kanal 7’de…Künye: Orijinal Adı: UttaranYapım Yılı:2008-2015                                                    Yönetmen: Nandita MehraSenaryo: Mitali Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Mrunal Jain, Vikas Bhalla, Gaurav Chopra, Mrunal Jain, Ajay Chaudhary, Ayub Khan, Vaishali Thakkari, Vikas Bhalla, Pragati Me
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)