İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, sunumunu yaptığı Sahur Vakti’nde, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırı için göz yaşı dökerek, teröre lanet okudu. Döngeloğlu, “Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi.” diyerek tepkisini gösterdi.

Ramazan ayı boyunca Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Sahur Vakti’nin dün geceki bölümünde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıya değinen Ömer Döngeloğlu göz yaşlarını tutamadı. Saldırıda çocuklarını kaybeden bir babanın hikayesini anlatan Döngeloğlu, terörü lanetleyerek, kafirliğin dahi bir ahlakı olduğundan bahsetti. Sinirlerine hakim olamayan Döngeloğlu öfkesini; “Arabistan’dan ülkemizi gezmeye gelen ve üç kızının parçalanmış bedeniyle ülkesine dönen babanın yüreği yangın yeri değil midir? O babayı ağlatanlar, Allah aşkına söyleyin, Allah’ın huzurunda hangi kitaba ve hangi Peygambere sığınacaklar?” sözleriyle dile getirdi.

Ömer Döngeloğlu, Müslümanlara İslam’a yaklaşmaları için çağrıda bulunarak, teröre yönelik tepkisine şöyle devam etti, “Bu kitapsızları, bu dinsizleri 124 bin Peygamber vallahi kabul etmez. Böyle bir şey olamaz. Gavurluğun da bir asaleti olmalı. Ebu Cehil, bunlardan çok daha namusluydu. Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi. Böyle bir ahlaksızlık olamaz.”

Ramazan ayının manevi ruhunu yaşatan Sahur Vakti, Ramazan boyunca her gece saat 01:15’te canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
İkimizin Yerine 354. Bölüm İzle 27 Ağustos 2019
Ekranların sevilen günlük dizisi İkimizin Yerine 27 Ağustos Salı günü yayınlanan son bölüm 354. bölümüyle izle7.com'da. İkimizin Yerine’de bugün Jagdish ve Sanchi’nin mahkemesi bir türlü sonuçlanmaz. İra, Anandi’den yapılması zor bir istekte bulunur. İra’nın Anandi’den beklentisi ne?İra, Anandi’den Jagdish’in aleyhinde şahitlik yapmasını ister. Anandi’yi aileden biri gibi görmesi için bunun gerekli olduğunu söyleyen İra, amacına ulaşamaz. Anandi, mahkemede Jagdish’in bile bile bir kadına zarar vermeyeceğini söyler.  Sanchi’nin avukatı ise Anandi’nin taraflı olduğunu iddia eder. Anandi, Jagdish’in yanlışları olduğunu kabul etse de uzun zamandır değiştiğini açıklar. Sanchi’nin Jagdish’in arkasından söylediklerini duyduğunu söyler. Anandi’nin Jagdish’i bu kadar koruması hayatını olumsuz yönde etkileyecek mi? Mahkemeden sonra İra ve Shivraj Anandi’ye nasıl davranacak? Çocuk yaşta evlenen genç bir kızın yaşadığı dram dolu hayatı konu alan ‘İkimizin Yerine’ her gün 16:10’da Kanal 7 ekranlarında…Künye :Dizi adı: Balika Vadhu-İkimizin YerineOyuncular: Avinash Mukherjee, Toral Rasputra, Pratyusha Banerjee, Avika Gor, Surekha Sikri, Vibha Anand, Janvi Chheda, Shashank Vyas, Shashank Vyas, Smita Bansal, Vimarsh Roshan, Neha Marda, Saptrishi Ghosh, Mahima MakwanaYönetmen: Sidharth Sengupta, Pradeep YadavSenaristler: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat, Manisha Singh, Kovid Gupta, Raman ManaktalaTürü: Drama, Romantik
İkimizin Yerine 354. Bölüm İzle 27 Ağustos 2019