İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, sunumunu yaptığı Sahur Vakti’nde, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırı için göz yaşı dökerek, teröre lanet okudu. Döngeloğlu, “Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi.” diyerek tepkisini gösterdi.

Ramazan ayı boyunca Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Sahur Vakti’nin dün geceki bölümünde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıya değinen Ömer Döngeloğlu göz yaşlarını tutamadı. Saldırıda çocuklarını kaybeden bir babanın hikayesini anlatan Döngeloğlu, terörü lanetleyerek, kafirliğin dahi bir ahlakı olduğundan bahsetti. Sinirlerine hakim olamayan Döngeloğlu öfkesini; “Arabistan’dan ülkemizi gezmeye gelen ve üç kızının parçalanmış bedeniyle ülkesine dönen babanın yüreği yangın yeri değil midir? O babayı ağlatanlar, Allah aşkına söyleyin, Allah’ın huzurunda hangi kitaba ve hangi Peygambere sığınacaklar?” sözleriyle dile getirdi.

Ömer Döngeloğlu, Müslümanlara İslam’a yaklaşmaları için çağrıda bulunarak, teröre yönelik tepkisine şöyle devam etti, “Bu kitapsızları, bu dinsizleri 124 bin Peygamber vallahi kabul etmez. Böyle bir şey olamaz. Gavurluğun da bir asaleti olmalı. Ebu Cehil, bunlardan çok daha namusluydu. Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi. Böyle bir ahlaksızlık olamaz.”

Ramazan ayının manevi ruhunu yaşatan Sahur Vakti, Ramazan boyunca her gece saat 01:15’te canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
İki Yabancı 1. Bölüm İzle 22 Temmuz 2019
Kanal 7 Hint dizisi İki Yabancı ilk bölümüyle 1. bölümüyle izle7.com'da. Hindistan’ın dünyaca ünlü iki yıldızı Jennifer Winget ve Gautam Rode’un başrollerini paylaştığı İki Yabancı’nın ilk bölümünde annesinin ölümünün ardından hayata küsen Saraswatichandra, babasına karşı da soğuk davranır. Babası ise Saras’ı hataya bağlamak için en iyi çözümün evlendirmek olduğuna karar verir. Ancak bu kararı almadan önce Saras’ın fikrini sormaz.Saras’ın içine kapanık haline çözüm arayan babası onu evlendirmenin en doğru karar olduğunu düşünür. Doğum günü partisinde herkese fikrini açıklar. Hindistan’da yaşayan eski bir dostunun kızı Kumud’un Saras’a çok uygun olduğunu söyler. Annesinin ölümünü bir türlü kabul edemeyen Saras kimseyle evlenmeye hazır olmadığını söylese de kendini dinletemez. Bu karar sadece Saras’ı değil üvey annesini de hiç mutlu etmez. Mirasın sadece kendi öz oğluna kalmasını isteyen Guman, bu kararı engellemek için uğraşır. En az babası kadar inatçı olan Saras, çareyi Kumud’a mektup yazmakta bulur. Saras’la evlenme fikrine ilk başta sıcak bakmayan Kumud ise rüyasına giren adamın Saras olduğunu öğrendiğinde fikri değişir. Kumud heyecanla Saras ile tanışacağı günü beklerken aldığı mektupla yıkılır.Aralarına uzak mesafeler girse de kalpleri hep yan yana olan Saras ve Kumud’un yüreklere dokunan aşk öyküsü, İki Yabancı her gün saat 16:00’da Kanal 7 ekranlarında.Künye:Oyuncular: Jennifer Winget, Gautam Rode, Shiny Doshi, Anirudh SinghYönetmen: Sanjay Leela BhansaliSenaryo: Ved Raj, Abhijit SinhaYapım Yılı: 2013Ülke: HindistanTürü: Dram, RomantikOrijinal Adı: Saraswatichandra
İki Yabancı 1. Bölüm İzle 22 Temmuz 2019