İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, sunumunu yaptığı Sahur Vakti’nde, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırı için göz yaşı dökerek, teröre lanet okudu. Döngeloğlu, “Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi.” diyerek tepkisini gösterdi.

Ramazan ayı boyunca Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Sahur Vakti’nin dün geceki bölümünde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıya değinen Ömer Döngeloğlu göz yaşlarını tutamadı. Saldırıda çocuklarını kaybeden bir babanın hikayesini anlatan Döngeloğlu, terörü lanetleyerek, kafirliğin dahi bir ahlakı olduğundan bahsetti. Sinirlerine hakim olamayan Döngeloğlu öfkesini; “Arabistan’dan ülkemizi gezmeye gelen ve üç kızının parçalanmış bedeniyle ülkesine dönen babanın yüreği yangın yeri değil midir? O babayı ağlatanlar, Allah aşkına söyleyin, Allah’ın huzurunda hangi kitaba ve hangi Peygambere sığınacaklar?” sözleriyle dile getirdi.

Ömer Döngeloğlu, Müslümanlara İslam’a yaklaşmaları için çağrıda bulunarak, teröre yönelik tepkisine şöyle devam etti, “Bu kitapsızları, bu dinsizleri 124 bin Peygamber vallahi kabul etmez. Böyle bir şey olamaz. Gavurluğun da bir asaleti olmalı. Ebu Cehil, bunlardan çok daha namusluydu. Vallahi de billahi de Ebu Cehil bunlardan çok daha fazla şerefliydi. Böyle bir ahlaksızlık olamaz.”

Ramazan ayının manevi ruhunu yaşatan Sahur Vakti, Ramazan boyunca her gece saat 01:15’te canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com