Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti programının dün yayınlanan bölümünde bir izleyicinin attığı twit, gergin anlar yaşanmasına sebep olurken, Müslümanlar üzerinde oynanan oyunu da gündeme getirdi. Ömer Döngeloğlu, program için belirlenen hastag üzerinden ‘mazeretli kadınların oruç tutmamasıyla ilgili bir ayet yok’ şeklinde twit atan izleyiciye, “Peygamberin sünnetlerini yok sayarak din arayışına girmeyin. Kardeşlerim, bunlar Hz. Muhammed’i kurban etmeye niyetli düşmanların projesidir.” diyerek, Peygamber sünnetlerinin yok edilmeye çalışıldığını söyledi.

Kanal 7’de Ramazan ayına özel olarak ekranlara gelen Sahur Vakti’nin dün yayınlanan bölümünde İlahiyatçı-Yazar Prof. Dr. Cevat Akşit konuk olarak ağırlandı. Zekatın konuşulduğu programda, bir izleyiciden gelen twit, Ömer Döngeloğlu ve Cevat Akşit’in tepkisine neden oldu. Kadınların regl döneminde oruç tutmamasıyla ilgili ayetin olmadığını iddia eden izleyiciye, Cevat Akşit, “La İlahe İllallah” diyerek kızgınlığını dile getirdi. Konuyla ilgili bir kıssadan örnek veren Ömer Döngeloğlu ise, “Hz. Muhammet, Kuran-ı Kerim’i bize anlatması için gönderildi. Kimi zaman davranışlarıyla, kimi zaman ikazlarıyla kimi zaman sözleriyle bize Kuran’ı anlatır. Bu şefaat düşmanları, mezhep düşmanları, peygamber döneminde bir tane kadın göstersin, mazeretli gününde oruç tutan bir sahabe annemizi göstersin, konuşmalarım böyle sert olmaz. Gösteremezler, vallahi yok.” diyerek, Hz. Muhammed’in davranışlarının yol gösterici olduğunu belirtti.

Hz. Muhammed olmadan Kuran’ı anlamaya çalışma düşüncesinin, din düşmanları tarafından gerçekleştirilen proje olduğunu vurgulayan Döngeloğlu, Müslümanlara seslenerek, “Kardeşlerim, 1300 yıldır bölemedikleri Müslümanları bu yolla bölmeye çalışıyorlar. Peygamberi ve onun davranışlarını yok sayarak din arayışına girmeyin. Allah, Hz. Muhammed’e Kuran’ı anlatma yetkisi verdiğini buyurdu.” dedi. Konuşma sırasında gözleri dolan Döngeloğlu sözlerine, “Böyle yapmayın kardeşlerim. Allah Hz. Muhammed’i, ona itaat etmemiz için gönderdi. Ona itaat etmeyeceksek, sevmeyeceksek onun anlatmaya çalıştığı kitabın ne önemi var? Biz Peygamberimize güvendiğimiz kadar Müslümanız, onda gördüklerimize inandığımız kadar Müslümanız.” şeklinde devam etti.

Döngeloğlu konuyla ilgili olarak Camii hocalarına da uyarıda bulunarak, “Hocalarım, lütfen siz de dikkat edin. Araştırın. Televizyonlardan 8-10 dakikalık video izleyerek alim olunmaz. Ortada büyük bir cereyan var, oyun var. Türkiye’deki Müslümanlar üzerinde büyük ameliyat yapılıyor. Bu konuda peygamberimizi kurban etmek istiyorlar, ettirmeyin.” ifadelerini kullandı.

Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece saat 01:15’te Kanal 7’de izleyicisiyle buluşuyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Bıçak Sırtı 97. Bölüm İzle 22 Ocak 2020
Kanal 7'nin sevilen dizisi Swaragini - Bıçak Sırtı 22 Ocak Çarşamba günü yayınlanan son bölüm 97. bölümüyle izle7.com'da. Bıçak Sırtı’nda bu akşam Sahil’in elinden kurtulamayan Swara’nın hafızası yerine gelir. Sanskar Swara’yı eve getirir. Her şeyi hatırlayan Swara Parinita’nın yaptıklarını anlatınca neler olacak?97. Bölüm ÖzetiSahil ormanda kendisinden kaçan Swara’yı yakalar ve başına silah dayar. Onları bulan Sanskar şok olur. Swara’nın hafızası bir anda yerine gelir ve Sanskar’ı hatırlar. Bir şekilde Sahil’in elinden kurtulan Swara Sanskar’ın yanına gider. Sanskar bir anda bayılan Swara’yı evine getirir. Swara kendine geldiğinde koşup Sanskar’a sarılır. Swara’nın hafızasının geri geldiğini anlayan Mahesvari ailesi büyük bir sevinç yaşar. Swara Parinita’nın tüm oyunlarını açığa çıkarır. Köşeye sıkışan Parinita ne yapacak?Aşkın, dostluğun ve entrikanın buluştuğu Bıçak Sırtı her gün 21:30’da Kanal 7 ekranlarında…Birbirine zıt karakterde iki genç kızın ailelerinin kavgalarına rağmen yürüttükleri sıcacık dostluğunun öyküsünün anlatıldığı Bıçak Sırtı, izleyicisinin içini ısıtacak. Dizi, Kalküta’da yaşayan iki ailenin etrafında geçmektedir. Bunlardan biri Marwarlı, diğeri ise Bengalli bir ailedir. Swara Sanskaar Maheshwari, Bengalli bir aileden gelen modern, açık fikirli, neşeli ve duygusal bir kızdır. Ragini ise Marwarlı ailenin utangaç, içine kapanık ve geleneklerine oldukça bağlı kızıdır. Swara’nın annesi ve Ragini’nin babası geçmişte gizli bir ilişki yaşar. Swara ve Ragini’nin aileleri birbirlerine komşu olmalarına rağmen iki aile arasında sürekli kavga yaşanmaktadır. İki aile iyi geçinememesine rağmen Swara ve Ragini sorunları birlikte çözmeye çalışır.Aşkın, dostluğun ve entrikanın buluştuğu Bıçak Sırtı hafta içi 21:30, hafta sonu 21:00’de Kanal 7 ekranlarında…Yönetmen: Ravi RajOyuncular: Helly Shah, Tejaswi Prakash Wayangankar, Varun Kapoor, Namish Taneja, Nupur Alankar, Manoj Chandila; Pratap Hada; Tasheen Shah, Parineeta Borthakur, Sachin Tyagi, Shalini Kapoor Sagar, Nagesh Salwan, Sonica Handa, Amar SharmaOrijinal Adı: Swaragini -Jodein Rishton Ke Sur,Türü: Romantik, drama, Yapım Yılı: 2015
Bıçak Sırtı 97. Bölüm İzle 22 Ocak 2020
İkimizin Yerine 502. Bölüm İzle 22 Ocak 2020
Kanal 7'nin sevilen günlük Hint dizisi İkimizin Yerine 22 Ocak Çarşamba günü yayınlanan son bölüm 502. bölümüyle izle7.com'da. İkimizin Yerine’de bugün Magla Akira’nın tüm suçlarını ortaya döker. Jagdis Magla’ya destek olur ve onu Akira’nın elinden kurtarır. Jagdish ve Anandi’yi bekleyen büyük bir sürpriz vardır.502. Bölüm ÖzetiTelefonla Jagdish’e ulaşamayan Magla onun katılacağı toplantıyı öğrenir ve oraya gider. Akira hakkında her şeyi Jagdish’e anlatan Magla, Jagdish’ten Akira’ya destek olmamasını ister. Jagdish toplantıda herkese Akira’nın suçlarını anlatır. Tüm foyası ortaya çıkan Akira kaçmak zorunda kalır. Kundan ise Magla’nın Jagdish’le görüştüğünü duyar ve bunları Akira’ya söyler. Tüm hayalleri yıkılan Akira büyük bir öfkeyle Magla’nın odasına gider. Son anda yetişen Jagdish Magla’yı onun elinden kurtarı. Jagdish Nandini’ye ait eşyaları görünce şok olur. Anandi kızına kavuşabilecek mi?Çocuk yaşta evlenen genç bir kızın yaşadığı dram dolu hayatı konu alan ‘İkimizin Yerine’ her gün 16:10’da Kanal 7 ekranlarında…Künye :Dizi adı: Balika Vadhu-İkimizin YerineOyuncular: Avinash Mukherjee, Toral Rasputra, Pratyusha Banerjee, Avika Gor, Surekha Sikri, Vibha Anand, Janvi Chheda, Shashank Vyas, Shashank Vyas, Smita Bansal, Vimarsh Roshan, Neha Marda, Saptrishi Ghosh, Mahima MakwanaYönetmen: Sidharth Sengupta, Pradeep YadavSenaristler: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat, Manisha Singh, Kovid Gupta, Raman ManaktalaTürü: Drama, Romantik
İkimizin Yerine 502. Bölüm İzle 22 Ocak 2020