Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti programının dün yayınlanan bölümünde bir izleyicinin attığı twit, gergin anlar yaşanmasına sebep olurken, Müslümanlar üzerinde oynanan oyunu da gündeme getirdi. Ömer Döngeloğlu, program için belirlenen hastag üzerinden ‘mazeretli kadınların oruç tutmamasıyla ilgili bir ayet yok’ şeklinde twit atan izleyiciye, “Peygamberin sünnetlerini yok sayarak din arayışına girmeyin. Kardeşlerim, bunlar Hz. Muhammed’i kurban etmeye niyetli düşmanların projesidir.” diyerek, Peygamber sünnetlerinin yok edilmeye çalışıldığını söyledi.

Kanal 7’de Ramazan ayına özel olarak ekranlara gelen Sahur Vakti’nin dün yayınlanan bölümünde İlahiyatçı-Yazar Prof. Dr. Cevat Akşit konuk olarak ağırlandı. Zekatın konuşulduğu programda, bir izleyiciden gelen twit, Ömer Döngeloğlu ve Cevat Akşit’in tepkisine neden oldu. Kadınların regl döneminde oruç tutmamasıyla ilgili ayetin olmadığını iddia eden izleyiciye, Cevat Akşit, “La İlahe İllallah” diyerek kızgınlığını dile getirdi. Konuyla ilgili bir kıssadan örnek veren Ömer Döngeloğlu ise, “Hz. Muhammet, Kuran-ı Kerim’i bize anlatması için gönderildi. Kimi zaman davranışlarıyla, kimi zaman ikazlarıyla kimi zaman sözleriyle bize Kuran’ı anlatır. Bu şefaat düşmanları, mezhep düşmanları, peygamber döneminde bir tane kadın göstersin, mazeretli gününde oruç tutan bir sahabe annemizi göstersin, konuşmalarım böyle sert olmaz. Gösteremezler, vallahi yok.” diyerek, Hz. Muhammed’in davranışlarının yol gösterici olduğunu belirtti.

Hz. Muhammed olmadan Kuran’ı anlamaya çalışma düşüncesinin, din düşmanları tarafından gerçekleştirilen proje olduğunu vurgulayan Döngeloğlu, Müslümanlara seslenerek, “Kardeşlerim, 1300 yıldır bölemedikleri Müslümanları bu yolla bölmeye çalışıyorlar. Peygamberi ve onun davranışlarını yok sayarak din arayışına girmeyin. Allah, Hz. Muhammed’e Kuran’ı anlatma yetkisi verdiğini buyurdu.” dedi. Konuşma sırasında gözleri dolan Döngeloğlu sözlerine, “Böyle yapmayın kardeşlerim. Allah Hz. Muhammed’i, ona itaat etmemiz için gönderdi. Ona itaat etmeyeceksek, sevmeyeceksek onun anlatmaya çalıştığı kitabın ne önemi var? Biz Peygamberimize güvendiğimiz kadar Müslümanız, onda gördüklerimize inandığımız kadar Müslümanız.” şeklinde devam etti.

Döngeloğlu konuyla ilgili olarak Camii hocalarına da uyarıda bulunarak, “Hocalarım, lütfen siz de dikkat edin. Araştırın. Televizyonlardan 8-10 dakikalık video izleyerek alim olunmaz. Ortada büyük bir cereyan var, oyun var. Türkiye’deki Müslümanlar üzerinde büyük ameliyat yapılıyor. Bu konuda peygamberimizi kurban etmek istiyorlar, ettirmeyin.” ifadelerini kullandı.

Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece saat 01:15’te Kanal 7’de izleyicisiyle buluşuyor.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com