Kanal 7’de yayınlanan ve her gün faydalı bilgilerin paylaşıldığı “Dr. Feridun Kunak Show”da bugün, radyasyondan korunmanın formülü verildi, radyasyonun zararları anlatıldı.

Günlük hayatta elektronik cihazlar aracılığıyla çok fazla radyasyona maruz kalındığını ifade eden Dr. Feridun Kunak, telefondan yayılan radyasyonun etkisinin azaltılması için  bilgiler verdi. Kunak, telefonu açar açmaz kulağa dayamanın riskli olduğunu söyleyerek, açtıktan sonra biraz beklenmesi gerektiğini söyledi. Kapalı alanlarda kullanılmaması gerektiğinin ve kablolu telefonların kullanılmasının üstünde duran Dr. Kunak,  saç kurutma makinesi ile saçların kurutulması durumunda da, beynin radyasyona maruz kaldığını vurguladı.
Doktorları lüzumsuz yere MR çektirmeye zorlamamak gerektiğine vurgu yapan ve bu makinaların radyasyon yaydığını belirten Dr. Feridun Kunak, milyonlarca cep telefonunun bir araya getirilmesiyle MR makinesi oluşturulabileceğini dile getirdi. Vücuda giren radyasyonu atmanın yollarını anlatan ve kötü enerjileri atmak için kullanılan taşların da sirkeli suyla yıkanması gerektiğini söyleyen Dr. Kunak radyasyondan korunmak için kişnişle yapılan karışımın tarifini verdi. İşte vücuttan radyasyonu atmak için yapılacak kişnişli karışım…

YENİ BÖLÜMLER izle7.com