Sevda Masalı – The King in Love 5. Bölüm İzle

15 Haziran 2020 Pazartesi

VELİAHT PRENS WANG WON’UN ZOR SEÇİMİ

Sevilen Kore dizisi Sevda Masalı 15 Haziran Pazartesi günü yayınlanan 5. bölümüyle izle7.com’da. Sevda Masalı’nda bugün İmparator, ormanda yaşanan saldırı hakkında soruşturma yaptırır ve o sırada bir kızın da hançerle ormanda olduğu bilgisine ulaşırlar. Eun San, Veliaht Prens ve Wang Lin’in hayatı tehlikeye girer.

5. Bölüm

İmparatora yapılan saldırının etkisi hala devam eder. İmparator, bu saldırının peşini bırakmaz ve ayrıntılı bir araştırma yaptırır. Ormanda üçüncü kişinin bir kız olduğu ortaya çıkar. Eun San’ı bulan askerler onu tutuklar. İmparatorun canına kast eden kişinin Eun San olduğu düşünülür. Ana kraliçe, oğlunu bu olaydan korumak için yanına çağırır. Ancak Veliaht Prens Wang Won, Eun San’ın tutuklandığını öğrenmesinden sonra saraya gitmek ister. Ana Kraliçe, tüm suçun Eun San’ın üstüne kalması için Veliaht Prensi oyalamaya çalışır. Eun San ile Veliaht Prens Wang Won ise işbirliği yapmakla suçlanır. Veliaht Prens, Eun San’ın sorguda işkence yaşamasına izin vermez ve ona âşık olduğunu söyler. Ancak Prensin bu itirafı bile Eun San’ı kurtarmaya yetmez. Wang Lin’in yaptığı açıklama ise tüm gerçekleri değiştirir. İmparator ise Veliaht Prens’ten zor bir seçim yapmasını ister.

Dizinin Genel Hikâyesi:

Goryeo Krallığında yaşanan hırs ve aşka, dostluğun da karıştığı Sevda Masalı, merak uyandıran konusuyla izleyiciyi büyülüyor. Goryeo Krallığı’nın topraklarını genişletmek konusunda hırsları olan yakışıklı Prens Wang Won’un, çocukluğundan beri dostu ve koruması olan Wang Lin ile arası aşk yüzünden açılır. Aynı kadına âşık olan iki arkadaşın arasına giren, Eun San adında güzel bir kızdır. Zengin ve asil bir ailenin kızı olan Eun San, hem veliaht Prens Wang Won, hem de Wang Lin ile çok iyi anlaşır. Birlikte keyifli zaman geçiren bu üç arkadaşın arasındaki çözülme ise gün geçtikçe şiddetlenir.

Hırslı yapısıyla dikkat çeken Wang Won, kazanma tutkusu aşkta da kendini gösterir. Veliaht Prens Wang Won ile Wang Lin arasında Eun San, savaşı başlar. İki dostun kendisine âşık olduğunu anlayan Eun San, hangisinin duygularına cevap verecek? Sürprizli finaliyle izleyicilerin kalbinde yer edecek Sevda Masalı’nın kazananı aşk mı, dostluk mu olacak?

Aşk üçgeninde geçen gerçek bir arkadaşlık ve fedakarlığın anlatıldığı ‘Sevda Masalı’ hafta içi her gün 15:00’te Kanal 7 ekranlarında…

Künye:
Adı: The King in Love – Sevda Masalı
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Yönetmen: Kim Sang-Hyub
Senarist: Kim Yi-Ryung (roman), Song Ji-Na
Oyuncular: Si-Wan, Im Yoona, Hong Jong-Hyun, Park Hwaan He, Oh Min Seok
Yayıncı: MBC
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Ülke: Güney Kore

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Dünyanın Tadı - Akyaka | 5 Aralık 2020
Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı, İstanbul ve çevre illerdeki birbirinden önemli lezzet duraklarından evlere konuk oluyor. Dünyanın Tadı ekibi bu bölüm Muğla Akyaka'dan evlere konuk oldu.#DünyanınTadı #Akyaka ***Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, seçkin mutfaklardan öğrendikleri muhteşem tarifleri ekrana taşımaya devam ediyor. Yeni tarifler denemek isteyenlerin ilham aldığı Dünyanın Tadı bu bölüm Balıkesir’in tadını çıkarmaya devam etti. Dünyanın Tadı ekibi ilk olarak Havran’da bir ailenin evine konuk oldu. Burada kadınlarla birlikte tabaktan kesme yapan Yasin Esirgenç yağda kızartılan bu böreğin tadına izleyicileri için baktı. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra çoğunlukla özel günlerde yapılan sura yemeğinin püf noktalarını öğrendi. Kuzunun ön kolunun bıçakla açılıp içine pilav eklenmesiyle ortaya çıkan bu eşsiz yemeğin kokusu Yasin Esirgenç’i heyecanlandırdı. Balıkesir’e gelmişken höşmerim tatlısının da püf noktalarını öğrenmek isteyen Dünyanın Tadı ekibi soluğu ocak başında aldı. Peynirin şekerle buluşup benzersiz bir tada dönüşünü izleyen Yasin Esirgenç, tatlının ortaya çıkış hikayesini bölge halkından dinledi.Dünyanın Tadı ekibi son olarak Balıkesir düğünlerinin olmazsa olmazı keşkek dövmeye yardım etti. Bol proteinli ve doyurucu olan bu yemeği tadan Esirgenç, Balıkesir düğünlerinin adetlerini yerinde öğrendi.Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:20’de ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…
Dünyanın Tadı - Akyaka | 5 Aralık 2020