“Stent nedir? Stent nasıl takılır? By-Pass nedir? By-Pass nasıl yapılır? Stent ve By-Pass farkı nedir?” soruları Dr. Feridun Kunak Show’da yanıt buldu.

Stent işlemi kalbe giden kan akışını artırmak amacıyla daralmış damarları açmak için yapılan bir tedavi yöntemidir. By-pass ameliyatı ise, vücuttaki atardamarların tıkanıklığında uygulanan cerrahi tedavi yöntemidir. Dr. Feridun Kunak, kalbe kan gelemediği zaman kalp krizi olabileceğini, bunun sonucunda anjiyo yapılacağını açıkladı. Tıkanan kalp damarının balon denen bir sistemle genişletildiğini söyleyen Kunak, ardından tıkanıklığı önlemek için stent takıldığını aktardı. Kunak, tıkanıklık çok fazlaysa o zaman by pass ameliyatı yapıldığını, kalbe yeni bir damar dikildiğini ve böylece tıkanıklığın giderildiğini belirtti.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Deli Divane 31. Bölüm İzle 20 Kasım 2019
Kanal 7 Hint dizisi Deli Divane 20 Kasım Çarşamba günü yayınlanan son bölümü 31. bölümüyle izle7.com'da. Kanal 7’nin sevilen Hint dizisi Deli Divane’nin bu bölümünde, Vasundhara herkese Alekh’in evlendiğini duyurmak için bir parti organize eder. Sadhana bu partide ablası Ragini ve Ranvir’in evliliklerinin duyurulacağını düşündüğü için çok mutludur.Sadhana ve Alekh’in evlilik kutlamasına çok önem veren Vasundhara, herkese parti için çok dikkatli olmasını söyler. Sadhana, Vasundhara’ya evlenmeden önce Ranvir ile Ragini’yi evlendirme sözünü hatırlatır. Vasundhara’nın kendisine yalan söylediğinden habersiz olan Sadhana, ablası Ragini’nin evlilik haberi duyurulacağı için çok havalara uçar. Ancak Sadhana, dayısının partiye gelmeyeceğini düşündüğü için kaygılanır. Vasundhara, Sadhana’nın daha fazla üzülmemesi için Praka’yı evine gidip davet eder. Yavaş yavaş Sadhana’nın varlığını kabul eden Alekh, onun resmini çizip hediye eder. Vasundhara, Alekh’in evlendiğini ve onun için parti düzenlediğini Ranvir’den gizler. Ancak babasının telefonda Ranvir’e Alekh’in evlendiğini söylemesi ile Vasundhara köşeye sıkışır.Sadhana ve Ragini’nin duygusal hikâyesinin anlatıldığı Deli Divane ilerleyen dönemlerde tekrar bölümleriyle yeniden Kanal 7’de.Künye:Oyuncular: Jennifer Winget, Gautam Rode, Shiny Doshi, Anirudh SinghYönetmen: Sanjay Leela BhansaliSenaryo: Ved Raj, Abhijit SinhaYapım Yılı: 2013Ülke: HindistanTürü: Dram, RomantikOrijinal Adı: Saraswatichandra
Deli Divane 31. Bölüm İzle 20 Kasım 2019