Alternatif tıp konusunda önemli bilgiler aktaran Dr. Feridun Kunak Kanal 7’deki programında, hayata veda eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le ilgili anısını paylaştı.

Kanal 7’de Dr. Feridun Kunak Show programını hazırlayıp sunan Feridun Kunak, bir dönem doktorluğunu yaptığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le olan bir anısını bugünkü programda izleyenlerle paylaştı

Demirel’i askeri rejim döneminde, siyasi yasaklıyken, Ankara Güniz Sokak’taki evinde tedavi ettiğini söyleyen Dr. Kunak, ‘‘Devir başkaydı, hiç kimseler uğramıyordu. Oraya gidenlere kötü bakılıyordu. Ben o zaman gidiyordum. Kendisiyle sohbet ediyorduk. Çünkü vakti boldu, kimse yoktu yanında. En kötü zamanında kendisinin yanındaydık. Doktorluğunu yaptım’’ dedi. Dr. Kunak, Demirel’in doktorluğunu yaptığı için kendisine şapkasını hediye ettiğini ve bu şapkayı sakladığını söyledi.

‘‘ÖRNEK BİR AİLEYDİ’’

Süleyman Demirel – Nazmiye Demirel çiftinin örnek bir aile olduğunu vurgulayan Dr. Kunak, Nazmiye Hanım hakkında şunları söyledi; ‘‘Eşi inanılmaz saygılıydı. Cumhurbaşkanı’yken ben kendi gözlerimle gördüm, kapıdan girerken ‘Nazmiye ben geldim’ diyordu. Nazmiye Hanım terliğini kendisi getiriyordu’’. Demirel’in eve gelir gelmez, eşi Nazmiye Hanım’ın suda beklettiği cevizleri yiyip, suyunu da içtiğini aktaran Dr. Kunak, ‘‘Nazmiye Hanım cevizlerin kabuklarını kendisi soyar, kendisi hazırlardı’’ dedi.

YENİ BÖLÜMLER izle7.com