Muhsin Bay’ın sunumu ve Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle ekranlara gelen İftar Saati’nin son bölümünde; vasiyet yazımının kuralları uygulamalı olarak anlatıldı.

 Kanal 7’de Ramazan ayı boyunca ekranlara gelecek olan İftar Saati’nin dünkü yayınında Necmettin Nursaçan, pek çok Müslüman tarafından merak edilen vasiyetin dini esasları üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. “Vasiyet kaç bölümden oluşur? Genç yaşta yazılır mı? Nerede muhafaza edilir?’ gibi soruları stüdyodaki konuklara ve ekranları başındaki izleyenlere anlatıldı.

Vasiyetin; kul hakları, Allah hakları ve hayır duaları olmak üzere toplam üç bölümden oluştuğunu söyleyen Necmettin Nursaçan, “1. bölümde, vasiyeti yazan kişi, Allah’ın kullarına olan borcunu düşünmeli ve yazmalıdır. Buradaki amaç üzerinde kimsenin hakkının kalmamasıdır. 2. bölüm olan Allah haklarında ise Allah’a ödemesi gereken borç ve yükümlülükler ele alınır. Son bölümde ise ömrü hayatı boyunca yakınlarına sarf ettiği hayır dualar sıralanır.” dedi.

‘Vasiyet genç yaştayken yazılabilir mi?’ sorusuna Hz. Muhammet’in Hadis-i Şerif’iyle cevap veren Nursaçan, “Allah’ın elçisi sevgili Peygamberimiz, ‘Kişinin yanında vasiyeti yazılı olmadan iki gece geçirmeye hakkı yoktur.’ buyuruyor.” diyerek genç yaşta da  vasiyet yazılabileceğinin altını çizdi. Nursaçan son olarak iki güvenilir dosta vasiyeti yerine getirmeleri için görev verilmesi gerektiğini de vurgulayarak, canlı yayında kendi vasiyetini yazdı.

İftar saatinin tatlı telaşı, dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.

 

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)
Sevilen Hint dizisi Kördüğüm 397.bölümüyle izle7.com'da. Bir yılı aşkın bir süredir Kanal 7 ekranlarına gelen Kördüğüm’ün final bölümünde neler olacak? Rani’yi yaşatmak için Akash ile Methi varını yoğunu ortaya koyar. Rani bu çabalar neticesinde sağlığında kavuşur ama annesinden olur. Rani, Methi ve Akash’ın yardımıyla iyileşir ve konağa geri döner. Akash’ın Khanha ile olan kavgası bir türlü bitmez. Khanha, Nandini ile olan düşmanlığını Akash’tan çıkarmaya çalışır.  Akash ile Khanha sert bir kavganın içine girer. Khanha Akash’ı öldürecekken Nandini, yetişir ve Khanha’yı vurur. Nandini hapse girer. Rani’nin tüm sorumluluğunu Methi ile Akash üstlenir.  Rani annesine üzülse de Methi ona çok iyi davranır. Tam her şey düzene girmişken eve yeni bir kız daha gelir. Methi, Khanha öldükten sonra ortada kalan Tammanna’yı da sahiplenir. Akash, Methi’ye bu kadar iyi niyetli olduğu için daha çok bağlanır ve Rani ile birlikte Tamanna’ya da sahip çıkar. Ancak Rani, Tamanna’yı kıskanır. Methi ve Akash’ın kendisinden başkasına ilgi göstermesine tahammül edemeyen Rani, Tamaanna’yı kabullenebilecek mi? Rani ile Tamanna aynı evde yaşayabilecek mi? Kıskançlık Rani ve Tamanna’nın da mı sonu olacak?Farklı hayatların iç içe geçtiği ‘Kördüğüm’ her gün 16.10’da Kanal 7’de…Künye: Orijinal Adı: UttaranYapım Yılı:2008-2015                                                    Yönetmen: Nandita MehraSenaryo: Mitali Oyuncular: Tina Dutta, Rashami Desai, Sreejita De, Mrunal Jain, Vikas Bhalla, Gaurav Chopra, Mrunal Jain, Ajay Chaudhary, Ayub Khan, Vaishali Thakkari, Vikas Bhalla, Pragati Me
Kördüğüm 397.Bölüm (Final)