Muhsin Bay’ın sunumu ve Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle ekranlara gelen İftar Saati’nin son bölümünde; vasiyet yazımının kuralları uygulamalı olarak anlatıldı.

 Kanal 7’de Ramazan ayı boyunca ekranlara gelecek olan İftar Saati’nin dünkü yayınında Necmettin Nursaçan, pek çok Müslüman tarafından merak edilen vasiyetin dini esasları üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. “Vasiyet kaç bölümden oluşur? Genç yaşta yazılır mı? Nerede muhafaza edilir?’ gibi soruları stüdyodaki konuklara ve ekranları başındaki izleyenlere anlatıldı.

Vasiyetin; kul hakları, Allah hakları ve hayır duaları olmak üzere toplam üç bölümden oluştuğunu söyleyen Necmettin Nursaçan, “1. bölümde, vasiyeti yazan kişi, Allah’ın kullarına olan borcunu düşünmeli ve yazmalıdır. Buradaki amaç üzerinde kimsenin hakkının kalmamasıdır. 2. bölüm olan Allah haklarında ise Allah’a ödemesi gereken borç ve yükümlülükler ele alınır. Son bölümde ise ömrü hayatı boyunca yakınlarına sarf ettiği hayır dualar sıralanır.” dedi.

‘Vasiyet genç yaştayken yazılabilir mi?’ sorusuna Hz. Muhammet’in Hadis-i Şerif’iyle cevap veren Nursaçan, “Allah’ın elçisi sevgili Peygamberimiz, ‘Kişinin yanında vasiyeti yazılı olmadan iki gece geçirmeye hakkı yoktur.’ buyuruyor.” diyerek genç yaşta da  vasiyet yazılabileceğinin altını çizdi. Nursaçan son olarak iki güvenilir dosta vasiyeti yerine getirmeleri için görev verilmesi gerektiğini de vurgulayarak, canlı yayında kendi vasiyetini yazdı.

İftar saatinin tatlı telaşı, dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.

 

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
İkimizin Yerine 354. Bölüm İzle 27 Ağustos 2019
Ekranların sevilen günlük dizisi İkimizin Yerine 27 Ağustos Salı günü yayınlanan son bölüm 354. bölümüyle izle7.com'da. İkimizin Yerine’de bugün Jagdish ve Sanchi’nin mahkemesi bir türlü sonuçlanmaz. İra, Anandi’den yapılması zor bir istekte bulunur. İra’nın Anandi’den beklentisi ne?İra, Anandi’den Jagdish’in aleyhinde şahitlik yapmasını ister. Anandi’yi aileden biri gibi görmesi için bunun gerekli olduğunu söyleyen İra, amacına ulaşamaz. Anandi, mahkemede Jagdish’in bile bile bir kadına zarar vermeyeceğini söyler.  Sanchi’nin avukatı ise Anandi’nin taraflı olduğunu iddia eder. Anandi, Jagdish’in yanlışları olduğunu kabul etse de uzun zamandır değiştiğini açıklar. Sanchi’nin Jagdish’in arkasından söylediklerini duyduğunu söyler. Anandi’nin Jagdish’i bu kadar koruması hayatını olumsuz yönde etkileyecek mi? Mahkemeden sonra İra ve Shivraj Anandi’ye nasıl davranacak? Çocuk yaşta evlenen genç bir kızın yaşadığı dram dolu hayatı konu alan ‘İkimizin Yerine’ her gün 16:10’da Kanal 7 ekranlarında…Künye :Dizi adı: Balika Vadhu-İkimizin YerineOyuncular: Avinash Mukherjee, Toral Rasputra, Pratyusha Banerjee, Avika Gor, Surekha Sikri, Vibha Anand, Janvi Chheda, Shashank Vyas, Shashank Vyas, Smita Bansal, Vimarsh Roshan, Neha Marda, Saptrishi Ghosh, Mahima MakwanaYönetmen: Sidharth Sengupta, Pradeep YadavSenaristler: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat, Manisha Singh, Kovid Gupta, Raman ManaktalaTürü: Drama, Romantik
İkimizin Yerine 354. Bölüm İzle 27 Ağustos 2019