İkbal Gürpınar’ın sunduğu Hayatın İçinden’de bugün İstanbul Emekli İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı ile dini sohbetlerde geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında yemin ettiği halde sözünü tutmayan gençten yola çıkılarak yalan yere yemin etmenin dinen hükmü konusu ele alındı. Kavaklı, yalan yere yemin etmenin hükümlerini aktarırken hangi durumlarda yemin edilebileceğini söyledi ve ‘Kur’an’ın insanları çarpmayacağını’ belirtti.


İstanbul Emekli İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı’nın konuk olduğu Hayatın İçinden’de bugün yalan yere yemin etmek konusu işlendi. Programda, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında yalan yere takım arkadaşına yemin edip tüm parayı alan ve daha sonrasında vicdan azabı çektiğini söyleyerek parayı paylaşmak isteyen genç üzerinden analiz yapıldı. Çok tepki çeken bu olaya Yusuf Kavaklı İslami açıdan bakarak konuyla ilgili; her şeyin temelinde İslami ansiklopedik bilgi noksanlığı olduğunu, her Müslümanın başlıca görevlerini bilmesi gerektiğini belirtti.
Yusuf Kavaklı herhangi bir sözü kuvvetlendirmek için edilen yemin ile ilgili; “vallahi billahi tallahinin dışında söylenen sözler yemin değildir“ diyerek yaşanılan bölgede bunun dışında söylenen sözler yemin olarak yorumlanırsa yemin muamelesi göreceğini de sözlerine ekledi.
Yemin hangi koşullarda edileceğini belirten Kavaklı; Doğru sözün yemine ihtiyacı yoktur’ hadisini örnek vererek; “Müslüman çok az yemin etmeli. Çok mecbur kalırsa yemin eder. Yani bir şeye ihtiyacınız var ve bunu temin etmeniz lazım. Kimseyi inandıramıyorsanız ve karşınızdaki insan yemin ederseniz inanacaksa, yemin edebilirsiniz.” dedi.  Kur’an üstüne yemin etme alışkanlığına da değinen Kavaklı, Kur’an’ın kimseyi çarpmayacağını söyledi. 

YENİ BÖLÜMLER izle7.com
İkimizin Yerine 259. Bölüm İzle 24 Mayıs 2019
Sevilen Hint dizisi İkimizin Yerine yayınlanan son bölümü 259. bölümüyle izle7.com'da. İkimizin Yerine’de bugün Jagdish ve Shivraj sonunda karşılaşırlar. Kendinde olmayan Jagdish, köylülerden birinin sebzelerine zarar verir ve suçunu kabul etmez. Olaya tanık olan Shivraj hemen müdahale eder. İkili büyük bir kavgaya girişir.Shivraj, Jagdish’in yaptığı haksızlığa sessiz kalamaz. Köylü adamın malına zarar verdiğini kabul etmeyen Jagdish, Shivraj ile yumruk yumruğa kavgaya tutuşur. Kaymakam, Jagdish’in hatasını affetmez ve onu hapse attırır. Ancak Jagdish’in Anandi’nin kocası olduğundan habersizdir. Jagdish’in hapse girdiğini öğrenen ailesi ona yardım etmeye çalışır. Bu sırada Shivraj, gerçeği öğrenir ve Anandi’nin Jagdish gibi biriyle evli olmasına çok şaşırır. Öte yandan büyük mahkeme günü yaklaşır. Jagdish ile Anandi boşanma konusunda sona gelir. İkisi ayrılacak mı?Çocuk yaşta evlenen genç bir kızın yaşadığı dram dolu hayatı konu alan ‘İkimizin Yerine’ her gün 16:10’da Kanal 7 ekranlarında…Künye :Dizi adı: Balika Vadhu-İkimizin YerineOyuncular: Avinash Mukherjee, Toral Rasputra, Pratyusha Banerjee, Avika Gor, Surekha Sikri, Vibha Anand, Janvi Chheda, Shashank Vyas, Shashank Vyas, Smita Bansal, Vimarsh Roshan, Neha Marda, Saptrishi Ghosh, Mahima MakwanaYönetmen: Sidharth Sengupta, Pradeep YadavSenaristler: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat, Manisha Singh, Kovid Gupta, Raman ManaktalaTürü: Drama, Romantik
İkimizin Yerine 259. Bölüm İzle 24 Mayıs 2019
Sev Yeter 240. Bölüm İzle 22 Mayıs 2019
Kanal 7'nin sevilen Hint dizisi Sev Yeter 22 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan son bölümü 240. bölümüyle izle7.com'da.Sev Yeter’de bu akşam Aditya babaannenin tüm sınavlarından geçmeyi başarır. Pihu ise Shagun’un arabasında kilitli kalır. Onu arabadan kurtaran Raman ve İshita’yı ne bekliyor?Babaanne Aditya’ya bir şans vermek ister ve onun birkaç günlüğüne kendi evlerinde yaşamasını söyler. Aditya’nın davranışlarını yakından görmek isteyen babaanne, onu göz hapsine alır. Shagun Aditya’yı küçük düşürmek için elinden geleni yapsa da İshita ve Aditya onun hamlelerini tersine çevirir. Aditya’nın efendiliği ve dürüstlüğü babaanneyi çok etkiler. Öte yandan Shagun arabayla dışarı çıkar ve yanına Pihu’yu da alır. Pihu’yu arabada bırakan Shagun kapıyı onun üstüne kilitler. İshita ve Raman tesadüfen bunu görünce çok endişelenir. Pihu’yu arabadan kurtaran ikiliyi nasıl bir sürpriz bekliyor?Sürükleyici hikayesi, etkileyici sahneleri ve tutku dolu aşkıyla ekranlarda fırtınalar koparan Sev Yeter hafta içi her gün 22:00’de Kanal 7’de…Künye:Orijinal Adı: Ye Hai MuhabbetinYapım: Ekta KapoorYönetmen: Neeraj Baliyan ImranOyuncular: Divyanka Tripathi, Karan Patel, Abhishek Verma, Ruhanika Dhawan, Aditi Bhatia, Ribbhu Mehra, Abhishek Verma, Kaushal Kapoor, Shahnaz Rizwan, Sangram Singh, Avantika Hundal, Shireen Mirza Senarist: Ritu BhatiaTürü: Romantik, dram
Sev Yeter 240. Bölüm İzle 22 Mayıs 2019