Bahar Kapıda - Afyonkarahisar / Bayat | 14 Nisan 2024

21 Nisan 2024, Pazar

BAHAR KAPIDA, DÜNYANIN TAM ORTASI KONYA AKŞEHİR’DE

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’yu dere tepe demeden gezen Bahar Kapıda, meraklı soruları ve keyifli sohbetleriyle kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Bahar Kapıda bu hafta, Nasreddin Hoca’nın memleketi Konya Akşehir’den evlere konuk oluyor.

Dur durak bilmeden Anadolu’nun her köşesini gezmeye devam eden Bahar Kapıda, Bahar Gelir’in bitmek bilmeyen enerjisi ve Anadolu insanının samimi yaklaşımlarıyla eğlenceli dakikalara imzalara atıyor. Bahar Kapıda bu hafta Akşehir kirazı, peynir baklavası, kiraz lokumu ve birçok yöresel lezzetiyle meşhur Akşehir’i ekranlara taşıyor. Bahar Kapıda ekibi ilk olarak, açık havada Akşehir’in dillere destan marka tescilli lezzetlerinin tadına baktı ve detaylı bilgi aldı. Daha sonra elini şimşir kaşıkları alan Gelir, oyun ekibiyle birlikte bir güzel oynadı. Kurtlarını iyice döken Gelir, daha sonra tahin helvası atölyesinde üretim sürecine şahit oldu.

Akşehir’in lezzetleriyle programına devam eden Gelir, peynirli baklava ustası hanımla açık havada baklava yapmayı öğrendi. Son olarak, Nasreddin Hoca figürünün de dahil olduğu yöresel türküler ve musiki müzikleriyle ortaya çıkan eğlenceli anları ekranlara taşıdı.

Anadolu’nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her hafta sonu 22:45’te Kanal 7 ekranlarında…

***

ANADOLU’YA BAHAR GELİYOR

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda, yurdun doğal güzelliklerini, tarihi mirasını, yemeklerini, gelenek göreneklerini, babadan miras kalan meslekleri ve tanık olduğu bambaşka hayatları kanal 7 ekranlarına taşıyor.

Dağ bayır, bağ bahçe, dere tepe gezerek Anadolu’nun her yöresinin kendine özgü meşhur yemeklerini tadan, evlere konuk olan, yöre halkıyla keyifli sohbetler gerçekleştiren, kimi zaman eğlenceli kimi zaman acıklı hayat hikayeleri dinleyen Bahar Kapıda, Bahar Gelir’in sunumuyla Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Anadolu insanının kültürel motiflerle bezenmiş yaşantısını, örf ve adetlerini, yüzyıllardır uygulanan geleneklerini, tarladan sofralara kadar uzanan yiyeceğin öyküsünü, hayvancılığın hikayesini keyifli bir sunumla ekranlara taşıyan Bahar Kapıda, Kanal 7 izleyicisini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Anadolu’nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her hafta sonu 22:45’de Kanal 7 ekranlarında…

Bahar Kapıda programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan
Yapımcı Yönetmen: Fatma Güngör
Sunucu: Bahar Gelir

FOTO GALERİ
YENİ BÖLÜMLER izle7.com
Esaret Dizisi 322. Bölüm Fragmanı - 23 Nisan Salı
Kanal 7 ekranlarının sevilen günlük yerli dizisi Esaret'in 322. bölümünde neler olacak?Kanal 7 ekranlarının heyecanla izlenen dizisi Esaret ikinci sezonuyla izleyicileriyle buluşuyor. Hira’yı kaybetmenin acısıyla yeniden ketum biri haline dönen Orhun ve büyük bir bilinmezliğin içerisinde sürüklenen Hira’nın yarım kalan hikayesi izleyiciyi ekran başına kilitliyor. Ekranların sevilen dizisi Esaret ikinci sezonuyla kaldığı yerden bomba gibi devam ediyor. Hira ve Orhun’un çölde başlayan ve sonra sonsuz bir karanlığa boğulan aşkı, bu sezon da izleyiciye heyecan dolu anlar yaşatıyor.2. Sezon HikayesiHira’nın ölümünün üzerinden bir yıl geçmiştir. Sevdiği kadının cesedi başında onunla vedalaşan Orhun, darmadağın haldedir. Yasın derin kederi içinde boğulurken, çevresindekiler de onunla birlikte kaybolmaktadır. En çok da Hira’ya annesi gibi bağlanan küçük Ali! Her şey Orhun’un elinden kayıp giderken, konağa geçmişten bir misafir gelir. Hem Ali’nin hem de Hira’nın hatırasının üzerine, iyilik kılığında karanlık bir gölge gibi çöker. Orhun zor bir karar vermek zorunda kalır. Ali için; canı gibi sevdiği küçük yeğeninin sağlığı ve mutluluğu için, asla girmem dediği bir yola bir kez daha girecek, gönlündeki aşka ihanet mi edecektir? Fakat Orhun’un bilmediği bir gerçek vardır. Önce düşmanı, sonra vicdanı, en sonunda ise hayatının aşkı olan kadın yaşamaktadır. Hira hala hayattadır! Ama bir kez daha esirdir. Bir kez daha özgürlüğüyle arasında zincirler durmaktadır. Kader ikilinin yolunu bir kez daha birleştirir. Fakat gölgelerin ardında başka gölgeler, kötülüğün maskelerinin ardında başka maskeler vardır. En büyük düşman ise Demirhanlı ailesinin geçmişinden çıkıp gelir. Orhun ve Hira, bir kez daha, aşkları ve sevdikleri için el ele bu düşmanın karşısında durmak zorunda kalırlar! Her şeyin; aşkın ve güvenin, ailenin ve sadakatin hiç olmadığı kadar sınandığı bir hikaye başlar.Yönetmen: Ayhan Özen – Serkan MutSenaryo: Başak Yazı OdasıOyuncular: Mahassine Merabet, Cenk Torun, Ali Yağız Durmuş, Hilal Anay, Melahat Abbasova, Mustafa Şimşek, Zeki Ocak, Esra Demirci, Pervin Mert, Yağmur Çelik, Yaren Yıldırım, Kerem Tanık, Ceren Su Gülnaz Özçelik, Bülent Ergün, Başak Durmaz, Öncil Aktarıcı, Gözde Erdem, Sinem Karaçoban,Müzik: MinörSanat Yönetmeni: Müslüm ÇalasınTür: DramaYapım Şirketi : Karamel Yapım 
Esaret Dizisi 322. Bölüm Fragmanı - 23 Nisan Salı
Esaret Dizisi 321. Bölüm İzle - 22 Nisan Pazartesi
Ekranların sevilen yerli dizisi Esaret 19 Nisan Cuma günü yayınlanan 321. bölümüyle izle7.com'da.Kanal 7 ekranlarının heyecanla izlenen dizisi Esaret ikinci sezonuyla izleyicileriyle buluşuyor. Hira’yı kaybetmenin acısıyla yeniden ketum biri haline dönen Orhun ve büyük bir bilinmezliğin içerisinde sürüklenen Hira’nın yarım kalan hikayesi izleyiciyi ekran başına kilitliyor.2. Sezon HikayesiHira’nın ölümünün üzerinden bir yıl geçmiştir. Sevdiği kadının cesedi başında onunla vedalaşan Orhun, darmadağın haldedir. Yasın derin kederi içinde boğulurken, çevresindekiler de onunla birlikte kaybolmaktadır. En çok da Hira’ya annesi gibi bağlanan küçük Ali! Her şey Orhun’un elinden kayıp giderken, konağa geçmişten bir misafir gelir. Hem Ali’nin hem de Hira’nın hatırasının üzerine, iyilik kılığında karanlık bir gölge gibi çöker. Orhun zor bir karar vermek zorunda kalır. Ali için; canı gibi sevdiği küçük yeğeninin sağlığı ve mutluluğu için, asla girmem dediği bir yola bir kez daha girecek, gönlündeki aşka ihanet mi edecektir? Fakat Orhun’un bilmediği bir gerçek vardır. Önce düşmanı, sonra vicdanı, en sonunda ise hayatının aşkı olan kadın yaşamaktadır. Hira hala hayattadır! Ama bir kez daha esirdir. Bir kez daha özgürlüğüyle arasında zincirler durmaktadır. Kader ikilinin yolunu bir kez daha birleştirir. Fakat gölgelerin ardında başka gölgeler, kötülüğün maskelerinin ardında başka maskeler vardır. En büyük düşman ise Demirhanlı ailesinin geçmişinden çıkıp gelir. Orhun ve Hira, bir kez daha, aşkları ve sevdikleri için el ele bu düşmanın karşısında durmak zorunda kalırlar! Her şeyin; aşkın ve güvenin, ailenin ve sadakatin hiç olmadığı kadar sınandığı bir hikaye başlar.Yönetmen: Ayhan Özen – Serkan MutSenaryo: Başak Yazı OdasıOyuncular: Mahassine Merabet, Cenk Torun, Ali Yağız Durmuş, Hilal Anay, Melahat Abbasova, Mustafa Şimşek, Zeki Ocak, Esra Demirci, Pervin Mert, Yağmur Çelik, Yaren Yıldırım, Kerem Tanık, Ceren Su Gülnaz Özçelik, Bülent Ergün, Başak Durmaz, Öncil Aktarıcı, Gözde Erdem, Sinem Karaçoban,Müzik: MinörSanat Yönetmeni: Müslüm ÇalasınTür: DramaYapım Şirketi : Karamel Yapım
Esaret Dizisi 321. Bölüm İzle - 22 Nisan Pazartesi