Cuma Sohbetleri

Cuma 09:30

Cuma Sohbetleri


ÇANAKKALE RUHU CUMA SOHBETLERİ’NDE KONUŞULUYOR
 
Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı, Cuma Sohbetleri’nde bugün Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü ve Çanakkale ruhu üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri’nde bu hafta Çanakkale Zaferi’nin ardından Çanakkale ruhu ve şehitlik mertebesinin önemi üzerine bilgi verilecek. İslam’da şehadetin önemi, şehitler için ahirette hazırlanan hediyeler, Çanakkale Zaferi’nde yaşananlar canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Nursaçan, ‘Çanakkale ruhu nedir? Kur’an-ı Kerim’de şehitler nasıl anlatılmaktadır? Şehadet mertebesi insana verilmiş bir nimet midir?’ sorularını Cuma Sohbetleri’nde cevaplayacak. Programda ayrıca izleyicilerden gelen sorular yanıt bulacak. 
 
Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

***

CUMA GÜNÜNÜN MANEVİYATI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Muhsin Bay’ın hazırlayıp sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı ‘Cuma Sohbetleri’ Kanal 7 ekranlarında. Necmettin Nursaçan ve Muhsin Bay, Cuma gününün manevi atmosferini Cuma Sohbetleri ile ekrana taşıyor.

Cuma günlerinin vazgeçilmez programı Cuma Sohbetleri’nde, dini konulara ilişkin akıllara takılan sorular, peygamberlerin hayatlarından örnekler, Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle ekrana taşınıyor. Programda ayrıca konuyla ilgili izleyicilerden gelen sorulara ve merak edilen konulara kaynağından bilgilerle aydınlatıcı cevaplar veriliyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri Kanal 7'de.

KANAL 7'Yİ İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN