Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

Pazar -15:30


27 Mayıs 2018, Pazar

KUTSAL TOPRAKLARDAN HUZUR VEREN GÖRÜNTÜLER

Dünyayı Geziyorum programı Ramazan ayına özel bölümlerle izleyici karşısına çıkıyor. Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı İslamiyet’in doğduğu Mekke olacak.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca Müslümanlar için kutsal olan bölgelerden huzur veren görüntüleri ekrana getirecek. Özlem Tunca bu hafta her bir köşesi tarih kokan Mekke’yi karış karış gezdi. Tunca ilk olarak Hz. Adem ve Hz. Havva’nın cennetten gönderildikten sonra buluştuğu Cebeli Rahme tepesine gitti. Buranın öyküsünü bölge rehberinden öğrenen Özlem Tunca duydukları karşısında çok etkilendi. Fil vakasının yaşandığı noktayı gelen Özlem Tunca Ebrehe’nin fillerini toplayıp Kabe’ye saldırmaya kalkmasıyla başlarına gelen felaketi Dünyayı Geziyorum ‘da izleyiciye aktaracak.

Şeytan taşlama bölgesine gelip Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’i Allah yolunda kurban etmek için harekete geçtiğinde yaşananları dinleyen Tunca gözyaşlarına engel olamadı. Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Hz. Muhammed’e peygamberlik görevinin verildiği Nur Dağı’na tırmandı. Burada Hira Mağarası’na ulaşmak isteyenlerle hoş bir sohbet gerçekleştiren Tunca, Hz. Muhammed’in yaşadığı zorlukları anlattı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:30’da Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM İLE DÜNYA TURU

Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca ve küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum bu hafta iki ülkeyi birden evlerinize getiriyor. Dünyanın dört bir yanını gezip farklı kültürleri ekrana taşıyor.

Adım adım dünyayı keşfe çıkaran ‘Özlem Tunca’ yeni seyahat rotaları ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Bilinmeyen kültürleri, gelenekleri ve yaşamları ekrana getiren Özlem Tunca, minik oğlu Yakupcan’la çocuklu ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gideriyor. Eşsiz doğa manzaraları, tarih kokan sokaklar, önemli mimari yapıtlar, dünya mutfağından ilginç lezzetler ve farklı inanışlara ait ritüller Dünyayı Geziyorum’da yer alıyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve heyecan yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’  herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini de ekrana taşıyor.

‘Dünyayı Geziyorum’ Ramazan ayı boyunca 15:30’da Kutsal Topraklardan ekrana gelecek.

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE