Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

Pazar -15:15

 


Dünyayı Geziyorum Dubrovnik Bölümü İzle

13 Ocak 2018, Pazar

RÜYALAR ŞEHRİ SAN FRANCİSCO

Dünyada gezilmeye ve görülmeye değer ne varsa Dünyayı Geziyorum’da ekrana geliyor. Özlem Tunca bu hafta rüyalar ülkesi Amerika’nın gözde şehirlerinden San Francisco’dan rengarenk görüntülerle ekrandaki yerini alacak.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu hafta Amerika’nın en zengin en gözde şehirlerinden San Francisco caddelerini geziyor. Tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle turistlerin dikkatini çeken San Francisco’nun cıvıl cıvıl caddeleri Dünyayı Geziyorum’da yer alacak. Özlem Tunca ilk olarak San Francisco’nun en yüksek tepesine çıkacak. Tunca burada San Francisco denince akla ilk gelenlerden olan gökdelen manzarasını görüntüleyecek. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Hippi akımının başladığı yerde Hippi minibüsüyle San Francisco turuna çıkacak. 1960’lardan itibaren birçok genci etkisi altına alan Hippi akımının doğuşunun anlatıldığı tur, San Francisco’nun simgelerinden Golden Gate köprüsünde son bulacak. Dünyanın en meşhur köprülerinin arasında yer alan Golden Gate köprüsü izleyenlere görsel şölen yaşatacak.

Özlem Tunca daha sonra Yosemite Ulusal Parkı’nı gezecek. Birbirinden görkemli ağaçlarla bezeli bu ormanda vahşi yaşama tanıklık eden Özlem Tunca önüne çıkan görkemli manzara karşısında yaşadığı şaşkınlığı programdan evinde oturan izleyiciye taşıyacak.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM İLE DÜNYA TURU

Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca ve küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum bu hafta iki ülkeyi birden evlerinize getiriyor. Dünyanın dört bir yanını gezip farklı kültürleri ekrana taşıyor.

Adım adım dünyayı keşfe çıkaran ‘Özlem Tunca’ yeni seyahat rotaları ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Bilinmeyen kültürleri, gelenekleri ve yaşamları ekrana getiren Özlem Tunca, minik oğlu Yakupcan’la çocuklu ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gideriyor. Eşsiz doğa manzaraları, tarih kokan sokaklar, önemli mimari yapıtlar, dünya mutfağından ilginç lezzetler ve farklı inanışlara ait ritüller Dünyayı Geziyorum’da yer alıyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve heyecan yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’  herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini de ekrana taşıyor.

Oturdukları yerden dünyayı gezmek isteyenlerin programı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE