Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

Pazar -15:15

 


Dünyayı Geziyorum Arnavutluk Bölümü İzle

19 Ağustos 2017, Pazar

SURLARIN ARASINDA YÜKSELEN ŞEHİR DUBROVNİK

Dünyada gezilmeye ve görülmeye değer ne varsa Dünyayı Geziyorum’da ekrana taşınıyor. Özlem Tunca bu hafta Hırvatistan’ın tarih kokan şehri Dubrovnik’ten izleyici karşısına çıkacak.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı taş binaları, tarihi caddeleri ve benzersiz yapılarıyla ünlü Dubrovnik olacak. Adriyatik Denizi kenarında, surlar içerisinde yer alan tarihi şehirden, eşsiz manzaralar Dünyayı Geziyorum’da izleyicinin beğenisine sunulacak. Özlem Tunca ilk olarak şehrin merkezindeki tarihi yapıları gezecek. Yapılışları yüz yıllar öncesine dayanan eserleri inceleyen Tunca, Dubrovnik mimarisindeki zarafeti Dünyayı Geziyorum izleyicileri için görüntüleyecek. Geleneksel bir düğüne rastlayan Özlem Tunca, bol eğlenceli Dubrovnik düğününün detaylarını ve Dubrovnik adetlerini öğrenecek.

Özlem Tunca daha sonra rotasını farklı mimari özelliklerini bünyesinde bulunduran Rektörler Sarayı’na çevirecek. Tarihte önemleri büyük olan rektörler için hazırlanan bu sarayın öyküsünü ve o zamanki yaşamı anlatan Tunca, sarayın içeresindeki eserler hakkında bilgi edinecek. Saraydan çıkan Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu Gunduliceva Meydanı’nda alacak. Adını zamanın en meşhur Hırvat yazarı olan Gunduliceva’dan alan meydandan renk renk tezgahlar, yöresel ürünler ve Dubrovnikli satıcıların samimi tavırları Dünyayı Geziyorum’da yer alacak.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

***

ÖZLEM TUNCA VE  MİNİK GEZGİN YAKUPCAN’IN DÜNYA TURU

Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca, küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum’ Kanal 7’de olmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanını gezip farklı kültürleri ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Adım adım dünyayı keşfe çıkaran ‘Özlem Tunca’ yeni seyahat rotaları ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Bilinmeyen kültürleri, gelenekleri ve yaşamları ekrana getiren Özlem Tunca, minik oğlu Yakupcan’la çocuklu ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gideriyor. Eşsiz doğa manzaraları, tarih kokan sokaklar, önemli mimari yapıtlar, dünya mutfağından ilginç lezzetler ve farklı inanışlara ait ritüller Dünyayı Geziyorum’da yer alıyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve heyecan yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’  herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini de ekrana taşıyor.

Oturdukları yerden dünyayı gezmek isteyenlerin programı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE