Cuma Sohbetleri

Cuma 09:45

05 Şubat Cuma

VİCDAN AHLAKIN GÖSTERGESİ MİDİR?

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, insan nefsi ve terbiyesinin göstergesi olan ahlak ve vicdan kavramları üzerinde konuşulacak.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, ahlak ve vicdan kavramının benzerlik gösterdiği yerler ve ayrıştığı noktalardan bahsedilecek. Emanete riayet etmenin İslam’daki yeri konuşulacak. Akıl, irade ve vicdan kavramlarının ahlakla olan bağı anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’Hz. Muhammet’in başarıyı sağlamak için izlediği yollar nelerdir? Gayri Müslüm insanlara iyilik yapılır mı? Ahlaklı bir Müslüman hangi vasıflara sahip olmalıdır? İslam’da yasak kabul edilen yiyecekler nelerdir? Namazlardan sonra Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir? ‘’gibi merak edilen sorulara cevap aranacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında.

***

İSLAMİYET’E UYGUN YAŞAMANIN İPUÇLARI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde yine izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri, dini konularda merak edilenleri, peygamberlerin yaşamlarından kesitleri ve İslam tarihinde yaşanmış olayları canlı yayında izleyiciye aktaracak.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde de Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını her hafta canlı yayınla ekrana taşıyacak. Dini konularda merak edilenlerin Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Hz. Muhammed’den hadisler ışığında yanıt bulduğu Cuma Sohbetleri, akıllara takılan konulara açıklık getirecek.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

Yönetmen : Nihat Değirmenci

Yapımcı : Muhsin Bay

Canlı Yayın Telefonu : 0212 300 04 04 – 06 06

Twitter : twitter.com/CumaSohbetleri

 

 

 

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE