Cuma Sohbetleri

Cuma 09:30

27 Kasım Cuma

SAÇ EKTİRMEK CAİZ MİDİR?

Kanal 7 ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, İslam’da önemli bir yere sahip olan şükür konusu ele alınacak, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetler doğrultusunda cevap verilecek.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta, hem kulluk hem de insanlık vazifesi olan şükür konusu tüm detaylarıyla anlatılacak. Programda ayrıca ‘Sanal alemde kadınların mahremi olmayan erkeklerle iletişime geçmesi caiz midir? İslamın dayandığı temel kaynaklar nelerdir? Saç ektirmek caiz midir? Yabancı erkek ve kadınların bir arada bulunma adabı nedir?’ gibi sorulara canlı yayında yanıt aranacak.

***

İSLAMİYET’E UYGUN YAŞAMANIN İPUÇLARI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri, dini konularda merak edilenleri, peygamberlerin yaşamlarından kesitleri ve İslam tarihinde yaşanmış olayları canlı yayında izleyiciye aktarıyor.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri, Kanal 7 ekranlarındaki yerini aldı. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını her hafta canlı yayınla ekrana taşıyor. Dini konularda merak edilenlerin Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Hz. Muhammed’den hadisler ışığında yanıt bulduğu Cuma Sohbetleri, akıllara takılan konulara açıklık getiriyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

Yönetmen : Nihat Değirmenci

Yapımcı : Muhsin Bay

Canlı Yayın Telefonu : 0212 300 04 04 – 06 06

Twitter : twitter.com/CumaSohbetleri

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE