Cuma Sohbetleri

Cuma 09:30

09 Ekim Cuma

İSLAM’DA CAMİ

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta Müslümanların ibadethanesi camiler üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Programda ayrıca dini konularda özen gerektiren konulara yer verilecek.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta Müslümanların toplanıp cemaat halinde ibadet etmesini sağlayan camilerin İslam’daki yerine değinilecek. Cemaatle toplu olarak bir uyum içerisinde ibadet etmenin sevapları, camide dikkat edilmesi gereken hususlar, toplu ibadetin gereklilikleri canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Programda ayrıca ‘Kol ve bacakları olmayan kimse nasıl abdest alır? Kirli ve yağlı iş elbisesi ile namaz kılınır mı? Irkçılık nedir? Abdest alırken diş etinde kanama meydana gelen kişinin abdesti bozulur mu?’ sorularına yanıt aranacak.

***

İSLAMİYET’E UYGUN YAŞAMANIN İPUÇLARI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde yine izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri, dini konularda merak edilenleri, peygamberlerin yaşamlarından kesitleri ve İslam tarihinde yaşanmış olayları canlı yayında izleyiciye aktaracak.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde de Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını her hafta canlı yayınla ekrana taşıyacak. Dini konularda merak edilenlerin Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Hz. Muhammed’den hadisler ışığında yanıt bulduğu Cuma Sohbetleri, akıllara takılan konulara açıklık getirecek.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

Yönetmen : Nihat Değirmenci

Yapımcı : Muhsin Bay

Canlı Yayın Telefonu : 0212 300 04 04 – 06 06

Twitter : twitter.com/CumaSohbetleri

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE