Cuma Sohbetleri

Cuma 09:45

27 Mayıs Cuma

FATİH SULTAN MEHMET HAN’IN İLİMLE DOLU HAYATI

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta, İstanbul Fatih’i, Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayatı ve İstanbul’u fethetmesinin altında yatan olaylar anlatılıyor.

Cuma günlerinin feyzini ekrana taşıyan programda; ilme, sanata ve ilim adamlarına çok değer veren Fatih Sultan Mehmet’in, genç yaşında gösterdiği başarılarından ve hayatından söz edilecek. Bunun yanında programda çocukları yetiştirirken, dikkat edilmesi tavsiye edilen hususlar konuşulacak. Ayrıca Nursaçan Hoca, Zekeriya Peygamber’in Yüce Allah’tan hangi dua ile evlat istediği ve İbrahim Peygamber’in Kabe’nin inşası sırasında ettiği duayı izleyicilerle paylaşacak.

Programda ’’Kunut duasını bilmeyen kişi vitir namazında hangi duayı okumalı? Teravih namazı yalnızca erkeklere mi sünnettir? Kimlerin amel defteri öldükten sonra da kapanmaz? Cinler insanlara zarar verir mi?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımı ve ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.45’de canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…

***

İSLAMİYET’E UYGUN YAŞAMANIN İPUÇLARI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Kanal 7 ekranlarının büyük ilgiyle izlenen programı Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde yine izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri, dini konularda merak edilenleri, peygamberlerin yaşamlarından kesitleri ve İslam tarihinde yaşanmış olayları canlı yayında izleyiciye aktarıyor.

Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri, yeni yayın döneminde de Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla izleyici karşısına çıkan Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin ipuçlarını her hafta canlı yayınla ekrana taşıyor. Dini konularda merak edilenlerin Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Hz. Muhammed’den hadisler ışığında yanıt bulduğu Cuma Sohbetleri, akıllara takılan konulara açıklık getiriyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

 

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Muhsin Bay

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Havva Handan Karadeniz

Program Sunucusu: Muhsin Bay

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Muhsin Bay

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Havva Handan Karadeniz

Program Sunucusu: Muhsin Bay

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE