Cuma Sohbetleri

Cuma 09:30


22 Mayıs 2015 Cuma

SARHOŞKEN YAPILAN BOŞAMA GEÇERLİ MİDİR?
Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı, Cuma Sohbetleri’nde bu hafta İslam’da aile hayatına dair merak edilenlere yer verilecek.

Cuma günlerinin huzuru Cuma Sohbetleri’nde yaşanmaya devam ediyor. Programda bu hafta izleyicilerin akıllarına takılan sorular ele alınacak. Necmettin Nursaçan; ‘Sarhoşken yapılan boşama geçerli mi? Eşinin kabrine defnedilmesini vasiyet eden kişinin bu vasiyetini yerine getirmek gerekir mi? Sünnet olmanın hükmü nedir? Mihrini eşine bağışlayan kadın daha sonra bu bağışından dönebilir mi? Kötü söz söylemek veya küfretmek abdesti bozar mı?’ sorularına Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve hadisler ışığında yanıt verecek.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

***

CUMA GÜNÜNÜN MANEVİYATI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Muhsin Bay’ın hazırlayıp sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı ‘Cuma Sohbetleri’ Kanal 7 ekranlarında. Necmettin Nursaçan ve Muhsin Bay, Cuma gününün manevi atmosferini Cuma Sohbetleri ile ekrana taşıyor.

Cuma günlerinin vazgeçilmez programı Cuma Sohbetleri’nde, dini konulara ilişkin akıllara takılan sorular, peygamberlerin hayatlarından örnekler, Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle ekrana taşınıyor. Programda ayrıca konuyla ilgili izleyicilerden gelen sorulara ve merak edilen konulara kaynağından bilgilerle aydınlatıcı cevaplar veriliyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri Kanal 7’de.

Yönetmen : Nihat Değirmenci

Yapımcı : Muhsin Bay

Canlı Yayın Telefonu : 0212 300 04 04 – 06 06

Twitter : twitter.com/CumaSohbetleri

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE