Cuma Sohbetleri

Cuma 09:30


29 Mayıs 2015 Cuma

KULLUK İMTİHANI NASIL OLUR?

Müslümanların bayramı olan Cuma gününün maneviyatı Cuma Sohbetleriyle Kanal 7’de yaşanıyor. Muhsin Bay’ın sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı, Cuma Sohbetleri’nde bu hafta kulluk imtihanı hakkında bilinmesi gerekenlere yer verilecek.

Cuma günlerinin huzuru Cuma Sohbetleri’nde yaşanmaya devam ediyor. Programda bu hafta Kuran-ı Kerim’de geçen kulluk imtihanı örnekleri anlatılacak. İnsanoğlunun dünyaya geliş amacı, bir Müslümanın dünyadaki görevleri tüm detaylarıyla Cuma Sohbetleri’nde konuşulacak.

Necmettin Nursaçan, programda ayrıca, ‘‘İslam, zinaya karşı nasıl önlem almıştır? Takva sahibi sayılmak ne demektir? Bir sahabinin ashaptan olmadığını iddia eden veya sahabeye söven kişi dinden çıkar mı? Duaların kabul olması için bazı ön şartlar var mıdır? Borçlu olarak ölen kişinin borcu nasıl ödenir? Bereket ne demektir? Berekete ulaşmak için neler yapmak gerekir? Buluğ çağına ermemiş zengin çocukların malından zekat vermek gerekir mi?’’ sorularını cevaplayacak.
Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.

***

CUMA GÜNÜNÜN MANEVİYATI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Muhsin Bay’ın hazırlayıp sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı ‘Cuma Sohbetleri’ Kanal 7 ekranlarında. Necmettin Nursaçan ve Muhsin Bay, Cuma gününün manevi atmosferini Cuma Sohbetleri ile ekrana taşıyor.

Cuma günlerinin vazgeçilmez programı Cuma Sohbetleri’nde, dini konulara ilişkin akıllara takılan sorular, peygamberlerin hayatlarından örnekler, Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle ekrana taşınıyor. Programda ayrıca konuyla ilgili izleyicilerden gelen sorulara ve merak edilen konulara kaynağından bilgilerle aydınlatıcı cevaplar veriliyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri Kanal 7’de.

Yönetmen : Nihat Değirmenci

Yapımcı : Muhsin Bay

Canlı Yayın Telefonu : 0212 300 04 04 – 06 06

Twitter : twitter.com/CumaSohbetleri

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE