Gündüz Gece

Cumartesi 14:30

Gündüz Gece

MERSİN’DEN LEZZETLİ GÖRÜNTÜLER


Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta Mersin’de amatör balıkçılarla avcılık, dalış ve balık avlama teknikleri üzerine keyifli bir bölümle ekrandaki yerini alacak.

Halk müziğinin başarılı seslerinden Kürşat’ın sempatik ve kahkaha dolu sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece programı bu hafta Mersin’den izleyici karşısına çıkacak. Mersin’in balıkçılarının ve meşhur lezzetlerinin ekrana taşınacağı programda türkü dolu bir ziyafet yaşanacak. Mersin’de sıkma yapan teyzelerle sohbet eden Kürşat, yaşlı kadınların isimlerinin öykülerini, evlilik hikâyelerini ve gençlik sırlarını dinleyecek. Kürşat, Mersin’den Silifke’ye geçerek Gökçebelen Köyü’nde yaşayan Kemal Amca’nın yetiştirdiği çeşit çeşit özel kuşlarla renkli görüntülere imza atacak. Mersin’in köylerini gezerek, yöresel yemekleri, insan öyküleriyle dolu ‘Gündüz Gece’, izleyenlere yine keyifli dakikalar yaşatacak.

Anadolu esintilerini barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 14:30’da Kanal 7’de…

***

KÜRŞAT ‘GÜNDÜZ GECE’ ANADOLU’YU GEZİYOR


Kanal 7 ekranlarında ilgiyle izlenen, buram buram Anadolu kokan bir program; “Gündüz Gece”…

Halk müziği sanatçısı Kürşat, Anadolu kültürünü ‘Gündüz Gece’ ile ekrana taşıyor. Kürşat, Türkiye’yi dolaşarak Anadolu’nun farklı kültürlerini izleyiciyle buluşturuyor. Kürşat, gittiği köylerde hasat yapan köylülere yardım ederken, yörenin ünlü türkülerini seslendiriyor. Anadolu’nun sıcak insanlarından hoş sohbetler, manili atışmalar, tarlada çalışanların anlatacağı hikâyeler, köylülerin sesinden memleket türküleri, halk oyunları, hasat zamanlarının dayanışması ve kışlık hazırlıklar Gündüz Gece’de yer alıyor. Yaz aylarında tarhana yapan, kış aylarında zeytin toplayan köy halkının hasat sürecinde aralarında geçen eğlenceli diyaloglar, üretim sürecinin detayları, içerisinde samimiyeti barındıran türküler ‘Gündüz Gece’ ile izleyici karşısına çıkıyor.

Anadolu esintilerini barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi saat 14:30'da Kanal 7’de.