Gündüz Gece

Cumartesi - 14:20

Gündüz Gece
23 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ

GAZİANTEP’TEN LEZZETLİ GÖRÜNTÜLER

 
Anadolu’yu karış karış gezen Gündüz Gece ekibi kısa bir aradan sonra yeniden ekranlara dönüyor. Gündüz Gece ilk bölümünde türlü lezzetlerle bezeli mutfağı, samimi insanları ve eşsiz doğasıyla ziyaretçilerin gönlünü fetheden Gaziantep’ten renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak.

Halk müziğinin başarılı seslerinden Kürşat’ın neşeli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece programı bu hafta Gaziantep’ten izleyici karşısına çıkacak. Gaziantep’in geniş mutfak kültürünün ekrana taşınacağı programda bu kültürü oluşturmak için eski zamanlarda kullanılmış eşyalar izleyicilere tanıtılacak. Gaziantep mutfağından ayvalı tas kebabı yapımı esnasında kaydedilen eğlenceli görüntüler izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak. Gaziantep’in eşsiz lezzetlerinin tadına bakan Kürşat kendisini çınar altında hoş bir sohbet içerisinde bulacak. Yöresel türküler ve köy halkının eğlenceli sohbetleri izleyenleri Gaziantep sokaklarına götürecek.

***

KÜRŞAT ‘GÜNDÜZ GECE’ ANADOLU’YU GEZİYOR


Kanal 7 ekranlarında ilgiyle izlenen, buram buram Anadolu kokan bir program; “Gündüz Gece”…

Halk müziği sanatçısı Kürşat, Anadolu kültürünü ‘Gündüz Gece’ ile ekrana taşıyor. Kürşat, Türkiye’yi dolaşarak Anadolu’nun farklı kültürlerini izleyiciyle buluşturuyor. Kürşat, gittiği köylerde hasat yapan köylülere yardım ederken, yörenin ünlü türkülerini seslendiriyor. Anadolu’nun sıcak insanlarından hoş sohbetler, manili atışmalar, tarlada çalışanların anlatacağı hikâyeler, köylülerin sesinden memleket türküleri, halk oyunları, hasat zamanlarının dayanışması ve kışlık hazırlıklar Gündüz Gece’de yer alıyor. Yaz aylarında tarhana yapan, kış aylarında zeytin toplayan köy halkının hasat sürecinde aralarında geçen eğlenceli diyaloglar, üretim sürecinin detayları, içerisinde samimiyeti barındıran türküler ‘Gündüz Gece’ ile izleyici karşısına çıkıyor.