İftar Saati

Her Gün Saat 19:00'da

22 Mayıs 2018, Salı

DİNİN DİREĞİ NAMAZ

Mübarek Ramazan ayının coşkusu bu yıl da Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Muhsin Bay’ın sunumu Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam dinin direği namaz ve abdest üzerine bilinmesi gerekenlere yer verilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının heyecanı Kanal 7 ekranlarından izleyiciye aktarılacak. Özlenen Ramazan sohbetlerinin, İslamiyet’i hakkıyla yaşamak için anahtar niteliği taşıyan dini bilgilerin ve kalpleri ferahlatacak duaların yer alacağı İftar Saati’nde bu akşam İslam’ın şartından olan namaz konusu ele alınacak. Namaz kılarken dikkat edilmesi gerekenler, namazın şartlarından abdestin önemi ve doğru bir namaz kılmak için hassasiyet gösterilecek noktalar canlı yayında izleyiciye aktarılacak.

Ramazan ayının huzurunun stüdyodan ekrana taşındığı İftar Saati her gün 19:00’da Kanal 7 ekranlarında…

***

 

RAMAZAN’IN COŞKUSU İFTAR SAATİ’NDE YAŞANIYOR

Mübarek Ramazan ayının coşkusu bu yıl da Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Muhsin Bay’ın sunumu Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle ekrana gelecek olan İftar Saati, iftarın tatlı telaşına eşlik ediyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının heyecanı Kanal 7 ekranlarından izleyiciye aktarılıyor. Özlenen Ramazan sohbetlerinin, İslamiyet’i hakkıyla yaşamak için anahtar niteliği taşıyan dini bilgilerin ve kalpleri ferahlatan duaların yer aldığı İftar Saati Ramazan boyunca her gün evlere konuk oluyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, Kanal 7 ekranlarının başarılı ismi Muhsin Bay’ın sunumuyla ekrana gelen İftar Saati her gün farklı konularla izleyicisini bilgilendiriyor. Nursaçan, Ramazan ayının faziletlerini, bu mübarek ayda dikkat edilmesi gereken davranışları ve oruç tutmanın insanlara kazandırdıklarını canlı yayında anlatıyor.

İftar vakti yaklaşırken yaşanan tatlı telaşla süslenen İftar Saati, Ramazan ayının manevi atmosferini Kanal 7 ekranlarında izleyicisine hissettiriyor. Ramazan’a özel hoş sohbetler, İslam’ı yaşatan dini bilgiler ve duaların yanı sıra izleyicilerden gelen sorulara açıklayıcı cevaplar da İftar Saati’nde yer alıyor.

Ramazan ayının huzurunun stüdyodan ekrana taşınacağı İftar Saati her gün 19:00’da canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE