Gündüz Gece

Cumartesi - 22:45

22 Ekim Cumartesi

KÜRŞAT KONYA’DA YÖRÜK ŞENLİĞİ’NE KONUK OLACAK

Sempatik Türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta medeniyetin, kültürün ve samimiyetin buluştuğu İç Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden Konya’yı keşfe çıkaracak.

Türkiye’yi karış karış gezmeye devam eden Kürşat; Anadolu Selçuklularından miras kalan Yörük kültürünü günümüze kadar koruyan Türkmenlerin, Yörük Şenliği’ne izleyicileri ortak edecek. Her yıl düzenlenen Yörük Şenliği’nden yoğurt yeme ve halat çekme yarışmasından eğlenceli anlar ekrana gelirken yöre hanımlarının şenlik için hazırladığı kazan dolusu Konya yemekleri de Gündüz Gece’de olacak. Bunun yanında Türk tarihinin en eski yerleşim yerlerinden Konya’nın geleneksel çarşısından renkli görüntüler de ekrana gelecek.

Programda ayrıca Anadolu insanın sıcaklığını ve misafirperverliğini her yerde hissettiren Konya’nın; meşhur etli ekmeği, bıçak arası ve incir sarması da usta ellerde hayat bulacak.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:45’te Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sempatik Türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece Anadolu topraklarının keşfedilmeyi bekleyen birbirinden güzel yerlerini Kanal 7 izleyenleri için geziyor.  Farklı kültürler, yöresel türküler, Anadolu insanının samimi sohbetleri Gündüz Gece ile ekranları şenlendiriyor.

Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Doğudan Batıya yurdun her köşesinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, dünyaca ünlü Türk mutfağının yöresel lezzetleri Gündüz Gece ile izleyiciyle  buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece köy meydanlarından keyifli sohbetlere, düğünlerden ilginç adetlere yer veriyor.

Bağ bozumundan buğday başağına, güneydoğudan yükselen uzun havalardan İç Anadolu bozlaklarına kadar, Anadolu’nun her rengi Gündüz Gece’de…

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:45’te Kanal 7’de…

Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE