Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

 

 

18 Ekim 2017, Cumartesi

ERZURUM’DA FASULYE HASADI

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Gündüz Gece’nin bu haftaki durağı Erzurum olacak.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta soğuk iklim denince akla ilk gelen şehirlerden Erzurum’dan sımsıcak görüntüleri izleyicisiyle buluşturacak. Kürşat ilk olarak fasulyesiyle ünlü İspir’e gidip, fasulye hasadı yapacak. Tarladaki teyzelerle birlikte fasulye ayıklayan Kürşat, teyzelerin hayat hikayelerini dinleyerek izleyicilere kah hüzünlü kah iç ısıtan anlar yaşatacak. Topladığı fasulyelerin özelliklerini dinleyen Kürşat, Erzurum mutfağını merak edip soluğu köy evlerinde alacak. Bin bir emekle hazırlanan yemeklerin tadına bakan Gündüz Gece ekibi, bu yemeklerin tarifini yerinde öğrenecek. Kürşat daha sonra ‘Kızılcıklar oldu mu?’ türküsü eşliğinde kızılcık toplayacak. Topladığı kızılcıkların çeşitlerini merak eden Kürşat, aldığı cevap karşısında uğradığı hayal kırıklığı hali ile izleyicileri gülmekten kırıp geçirecek.

Keyifli sohbetler, yöresel lezzetler ve eşsiz manzaraların yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Erzurum türküleriyle şenlenecek.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE