Gündüz Gece

Cumartesi 23:00

06 Şubat Cumartesi

GÜNDÜZ GECE BU HAFTA KIRŞEHİR’İN ŞİRİN İLÇESİ KAMAN’DA

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat’ın bu haftaki durağı, cevizi ile ünlü Kırşehir’in hem şirin hem de yeşil ilçesi Kaman olacak.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntüleri,  izleyici karşısına çıkarmaya devam ediyor. Gündüz Gece, rotasını bu hafta Neşet Ertaş’ın türkülerine de konu olan ‘ozanlar diyarı şirin Kırşehir’e çeviriyor.

Kaman’da her yıl  düzenlenen  Ceviz Festivali ile bilinçli ceviz üretimine ve cevizin tüm Türkiye’ye tanıtılması amaçlanıyor. Kaman’ın cevizli çikolatası, cevizli köftesi ve cevizden üretilen kolonya Gündüz Gece’de olacak. Kaman cevizi ile yapılan cevizli köfte tarifi yöre hanımlarının özel sunumuyla ekrana gelecek. Kırşehir’in köylerine yapılan ziyaretle tandırda çörek yapılırken, ozanlar diyarı Kırşehir’in ünlü bozlakları Kürşat’ın sesiyle hayat bulacak.

Ayrıca Kürşat programda, şifa kaynağı olan kaynak suları ve kaya tuzunun yararlarını yöre halkıyla yapacağı sıcak sohbetle Gündüz Gece’de olacak.

***

KÖŞE BUCAK ANADOLU GÜNDÜZ GECE İLE EKRANA TAŞINIYOR

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, yeni yayın döneminde buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle Kanal 7 ekranlarındaki yerini aldı.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştırıyor.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştırıyor.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’da Kanal 7’de…

Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE