Gündüz Gece

Cumartesi 14:15


AFYON’DAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta kalesi, lokumu ve kaymağıyla meşhur Afyonkarahisar’dan renkli görüntüleri ekrana taşıyacak.
Halk müziğinin başarılı seslerinden Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece programı bu hafta izleyicilerine Afyonkarahisar’dan seslenecek. Kürşat bu hafta Afyonkarahisar’da Bolvadin ve Sultandağı’nı ziyaret edecek. İhtişamıyla şehrin tam ortasından göz kırpan Afyon Kalesi’ne tırmanmaya çalışan Kürşat, eğlenceli görüntülere imza atacak. Afyon’un meşhur manda kaymağını merak eden Kürşat, Eber Gölü etrafındaki mandıraları ziyaret ederek ustasından kaymak yapımını öğrenecek. Programda ayrıca eski Afyon evleri ve Afyon kültüründen örnekler izleyiciye aktarılacak.

***

Kanal 7 ekranlarında ilgiyle izlenen, buram buram Anadolu kokan bir program; “Gündüz Gece”…

Halk müziği sanatçısı Kürşat, Anadolu kültürünü ‘Gündüz Gece’ ile ekrana taşıyor. Kürşat, Türkiye’yi dolaşarak Anadolu’nun farklı kültürlerini izleyiciyle buluşturuyor. Kürşat, gittiği köylerde hasat yapan köylülere yardım ederken, yörenin ünlü türkülerini seslendiriyor. Anadolu’nun sıcak insanlarından hoş sohbetler, manili atışmalar, tarlada çalışanların anlatacağı hikâyeler, köylülerin sesinden memleket türküleri, halk oyunları, hasat zamanlarının dayanışması ve kışlık hazırlıklar Gündüz Gece’de yer alıyor. Yaz aylarında tarhana yapan, kış aylarında zeytin toplayan köy halkının hasat sürecinde aralarında geçen eğlenceli diyaloglar, üretim sürecinin detayları, içerisinde samimiyeti barındıran türküler ‘Gündüz Gece’ ile izleyici karşısına çıkıyor.

Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE