Gündüz Gece

Cumartesi 23:00

28 Kasım Cumartesi

GÜNDÜZ GECE ÇORUM’DA

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Anadolu kültür mozaiği içerisinde önemli bir konuma sahip olan Çorum’dan izleyici karşısına çıkacak. Programda Çorum’un Kumbaba köyünden de eşsiz görüntüler ekrana gelecek.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine, her köşesinde değişik medeniyetlere ait kalıntılara rastlanan Çorum şehrinden renkli görüntüler sunacak. Kürşat bu hafta soluğu Kumbaba köyünde alacak. Gündüz Gece, dünyanın en dar arastası olan Dikiciler Arastası’nda yumurta topuk ayakkabı yapımıyla ilgili bilgilere yer verecek. Kürşat Ulucami’yi gezecek, sadaka ve hacet taşının kültürümüzde ne anlama geldiği hakkında izleyiciyi bilgilendirecek. Kürşat’ın yöreye özgü türküleri programa renk katacak. Programda geleneksel Çorum leblebisi ile ilgili bilgiler yer alacak. İmece usulü kışlık ekmek yapan teyzelerle keyifli bir sohbet izleyiciye aktarılacak.

***

KÖŞE BUCAK ANADOLU GÜNDÜZ GECE İLE EKRANA TAŞINIYOR

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, yeni yayın döneminde buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle Kanal 7 ekranlarındaki yerini aldı.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştırıyor.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’da Kanal 7’de…

Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE