Gündüz Gece

Cumartesi 22:50

28 Mayıs Cumartesi

GÜNDÜZ GECE YAVUZELİ’Nİ KEŞFEDİYOR

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece’nin bu hafta her köşesinde tarihi izler barındıran Gaziantep’in Yazuzeli İlçesi’ni keşfe çıkarıyor.

Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Güneydoğu’nun kültür ve lezzet durağı, Gaziantep’in çok fazla duyulmayan ama görenleri kendine hayran bırakan Yavuzeli’ni gezdiriyor. Kürşat, binlerce yıllık tarihin yansıdığı yöre evlerini, simge haline gelmiş Antep’in meşhur bakır çarşısı ve esnaflarını ekranlara taşıyor. Ayrıca geleneksel değerleri korurken, modern kültüre de uyum sağlamayı başaran Antep’in; gelenek ve görenekleri yöre halkının samimi anlatımıyla Gündüz Gece’de olacak.

Programda eskiden Şanlıurfa ve Antep arasında sınır olan ve doğu batı yönünde iki giriş kapısı bulunan, doğayla iç içe geçmiş Rum Kale’nin yapılış hikayesi de anlatılacak. Bunun yanında ünü ülke sınırlarını aşan ve UNESCO’nun da gastronomi listesine dahil ettiği; Gaziantep’in zengin mutfağından lezzetli tatlar usta ellerde hayat bulurken, ekranda ise görsel bir şölen yaşanacak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan  Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…

***

KÖŞE BUCAK ANADOLU GÜNDÜZ GECE İLE EKRANA TAŞINIYOR

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, yeni yayın döneminde buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle Kanal 7 ekranlarındaki yerini aldı.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştırıyor.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:50’de Kanal 7’de…

Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE