Necmettin Nursaçan’la Sohbetler

Cumartesi 09:45

7 Mayıs Cumartesi

İSLAM’DA YAŞLILARA SAYGININ ÖNEMİ

Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, anne babaya ve yaşlılara saygının İslam dinindeki yeri konuşulacak.

Nursaçan’la Sohbetler’in bu bölümünde anne ve babaya ‘’öf’’ bile demeyi yasaklayan İslam’ın yaşlılara davranış şekillerinden söz edilecek. Müslüman aleminin rehberi Hz. Muhammed’in büyüklere karşı örnek davranışları yaşanan hadiseler ışığında anlatılacak. Ayrıca Nursaçan Hoca; anne ve babaya sağlıklarında gösterilmesi gereken muameleyi anlatırken, vefat ettiklerinde ise arkalarından yapılacak hayırlardan bahsedecek.

Programda ayrıca ‘’Nafile ibadet nedir? Seferi olmak ne demektir? Üç aylarda en çok yapılması tavsiye edilen ibadetler nelerdir? Yatsı namazından sonra Amener Rasulü okumanın fazileti nedir? Akika kurbanı neden kesilir? Akika kurbanının etini ev halkı yiyebilir mi? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…

***

CUMARTESİ GÜNLERİ NURSAÇAN’LA SOHBETLER İLE TAÇLANIYOR

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler, yeni yayın döneminde günlük hayatta insanların karşısına çıkan dini konulara açıklık getirmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler, izleyicilerden gelen soruları canlı yayında açıklığa kavuşturuyor.

Ayşe Güler Alaca soracak, Necmettin Nursaçan Kur’an-ı Kerim ışığında cevaplıyor. Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanıyor. İslamiyet’i daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı programda peygamberlerin hayatlarından örnekler, İslam dininin tarihi, Allah’ın emirlerini yerine getirirken dikkat edilmesi gereken hususlar Nursaçan’la Sohbetler’de ekrana taşınıyor.

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan dini konuların aydınlığa kavuşacağı Nursaçan’la Sohbetler’de insanlar arasındaki ilişkilerin önemine yer veriliyor.

Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’de Kanal 7’de…

Genel Yönetmen : Avni Sarıhan

Yapımcı – Yönetmen : Nihat Değirmenci

Twitter : twitter.com/sohbetler7

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE