Necmettin Nursaçan’la Sohbetler

Cumartesi 09:50

03 Ekim Cumartesi

HASET VE KİN ÜZERİNE BİR SOHBET

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler, günlük hayatta insanların karşısına çıkan dini konulara açıklık getirmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta İslam’da haset konusu üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Programda ayrıca izleyicilerden gelen sorular yanıt bulacak.

Ayşe Güler Alaca soracak, Necmettin Nursaçan Kur’an-ı Kerim ışığında cevaplıyor. Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanıyor. İslamiyet’i daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı programda bu hafta haset ve kinin İslam’daki yeri hakkında bilgi verilecek. İnsanlar arasındaki ilişkiyi zedeleyen hasetten kurtulmak için tavsiyeler Nursaçan’la Sohbetler’de izleyiciye aktarılacak. Necmettin Nursaçan, ‘Haset, nasıl bir hastalıktır? Hasedin kaynağında neler vardır? Hasedin zararları nelerdir? İnsanlar arasında yarış ne yönde olmalı?’ sorularının yanı sıra ‘Reiki din midir? Cemaatle namaz kılmak niçin çokça tavsiye edilmiştir? Bireysel emeklilik caiz midir? Doğum günü kutlamanın ve bu amaçla hediyeleşmenin hükmü nedir?’ sorularına cevap aranacak.

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan dini konuların aydınlığa kavuşacağı Nursaçan’la Sohbetler’de insanlar arasındaki ilişkilerin önemine yer veriliyor.

***

CUMARTESİ GÜNLERİ NURSAÇAN’LA SOHBETLER İLE TAÇLANIYOR

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler, yeni yayın döneminde günlük hayatta insanların karşısına çıkan dini konulara açıklık getirmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler, izleyicilerden gelen soruları canlı yayında açıklığa kavuşturacak.

Ayşe Güler Alaca soracak, Necmettin Nursaçan Kur’an-ı Kerim ışığında cevaplayacak. Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanacak. İslamiyet’i daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı programda peygamberlerin hayatlarından örnekler, İslam dininin tarihi, Allah’ın emirlerini yerine getirirken dikkat edilmesi gereken hususlar Nursaçan’la Sohbetler’de ekrana taşınacak.

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan dini konuların aydınlığa kavuşacağı Nursaçan’la Sohbetler’de insanlar arasındaki ilişkilerin önemine yer verilecek.

Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…

Genel Yönetmen : Avni Sarıhan

Yapımcı – Yönetmen : Nihat Değirmenci

Twitter : twitter.com/sohbetler7

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN RADYO 7 DİNLE