Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

 

 

Dünyanın Tadı Avusturya Bölümü İzle

18 Kasım 2017, Cumartesi

ÇÖLDE BEDEVİ EKMEĞİ PİŞİRMENİN İNCELİKLERİ

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta bol soslu ve baharatlı lezzetleriyle meşhur Tunus mutfağını keşfe çıkacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini ekrana getirmeye devam ediyor. Dünyanın Tadı ekibi durağı Kuzey Afrika’nın gözde ülkelerinden Tunus’tan izleyici karşısına çıkacak. Yasin Esirgenç ilk olarak geleneksel bir Tunus evine misafir olacak. Burada Tunus’un meşhur etli sebzeli kuskusunun yapımını öğrenen Esirgenç, defalarca elekten geçirilerek hazırlanan ve özel tenceresinde pişen bu kuskusun diğerlerinden farkını yerinde deneyimleyecek. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Sahra Çölü’nde egzotik bir tura çıkacak. Çölde bedeviler tarafından sıkça yapılan ve doğrudan küle atılarak pişirilen ekmeği gören Esirgenç, şaşkınlığını gizleyemeyecek. Tunus’un kuzu etinden yapılan kuşağı kebabını merak eden Esirgenç, misafirperver bir ailenin mutfağına girerek bu kebabın püf noktalarını gözlemleyecek. Berberilere ait olan ve alışılmışın dışında bir fırında pişirilen kebabın son hali ağızları sulandıracak.

Tunus sokaklarını keşfe çıkan Dünyanın Tadı ekibi sokak lezzetlerinin izini sürecek. Mistik çarşıların, ilginç sokakların ve lezzetli yemeklerin yer aldığı Dünyanın Tadı izleyiciye oturduğu yerden Tunus’u keşfetme şansı sunacak.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

 

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğrenecek. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer verecek.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:00’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE