Gündüz Gece - Ankara | 11 Mayıs 2019

 

18 Mayıs 2019, Cumartesi

TARİHİ BEYPAZARI EVLERİ GÜNDÜZ GECE’DE

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Ankara’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta başkent Ankara’dan renkli görüntülerle evlere konuk oluyor. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Ankara’nın şirin ilçesi Beypazarı’na gitti. Beypazarı’nın görenleri kendisine hayran bırakan tarihi evlerini gezen Kürşat, tarihi dokunun korunduğu evlerde günlük yaşama dair bilgi aldı. Kürşat daha sonra Beypazarı’nın meşhur havuç fabrikasını ziyaret etti. Beypazarı ekonomisinde büyük bir öneme sahip olan havuç üretimini yerinde gören Kürşat, fabrika çalışanlarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise yöresel lezzetlerle bezeli Beypazar’ı sofrası oldu. Beypazarlı kadınların hazırladığı höşmerim, yaprak sarması ve güveci yiyen Kürşat, sofradaki sohbete türküleriyle eşlik etti.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:40’ta Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:40’ta Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

VİDEO GALERİ
Gündüz Gece - Ankara | 11 Mayıs 2019
Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Tekirdağ bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Tekirdağ’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta sıcak insanları, tertemiz havasıyla Tekirdağ’dan izleyici karşısına çıkacak.  Gündüz Gece ekibi Tekirdağ’da ilk olarak şehir merkezini gezdi. Tekirdağ’ın meşhur köftesini yerinde tatmak isteyen Kürşat, soluğu köftecide aldı. Tekirdağ köftesini diğer köftelerden ayıran özellikleri öğrenen Kürşat, köftenin tadına izleyicileri için baktı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Vatan Şairi Namık Kemal’in 1840 yılında Tekirdağ’da doğduğu evin yakın çevresinde eski Tekirdağ evleri örnek alınarak hazırlanan Namık Kemal evi oldu. Kürşat, Namık Kemal’in hayatından izler taşıyan evde ünlü şairin hayatı hakkında bildi aldı. Gündüz Gece ekibinin son durağı karpuz tarlası oldu. Köy halkıyla birlikte karpuz eken Kürşat, türküleriyle kulakların pasını sildi.Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…#GündüzGece #Ankara
Gündüz Gece - Ankara  | 11 Mayıs 2019
Gündüz Gece - Tekirdağ-2 | 27 Nisan 2019
Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Tekirdağ bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Tekirdağ’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta sıcak insanları, tertemiz havasıyla Tekirdağ’dan izleyici karşısına çıkacak.  Gündüz Gece ekibi Tekirdağ’da ilk olarak şehir merkezini gezdi. Tekirdağ’ın meşhur köftesini yerinde tatmak isteyen Kürşat, soluğu köftecide aldı. Tekirdağ köftesini diğer köftelerden ayıran özellikleri öğrenen Kürşat, köftenin tadına izleyicileri için baktı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Vatan Şairi Namık Kemal’in 1840 yılında Tekirdağ’da doğduğu evin yakın çevresinde eski Tekirdağ evleri örnek alınarak hazırlanan Namık Kemal evi oldu. Kürşat, Namık Kemal’in hayatından izler taşıyan evde ünlü şairin hayatı hakkında bildi aldı. Gündüz Gece ekibinin son durağı karpuz tarlası oldu. Köy halkıyla birlikte karpuz eken Kürşat, türküleriyle kulakların pasını sildi.Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…#GündüzGece #Tekirdağ
Gündüz Gece - Tekirdağ-2  | 27 Nisan 2019
FOTO GALERİ
YENİ BÖLÜMLER izle7.com