Gündüz Gece

Cumartesi - 22:20


19 Ocak 2019, Cumartesi

BURSA’DA TARİH VE DOĞANIN UYUMU

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Bursa’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta yeşiliyle, samimi insanları ve lezzetli yemekleriyle Bursa’dan izleyici karşısına çıkacak. Kürşat bu hafta ilk olarak 1326 yılında Bursa’nın fethi ile kurulan Bursa Mehterhanesi’ne gitti. Kürşat mehter takımının sergilediği gösteriyle duygu dolu anlar yaşadı. Bursa’nın köylerini dolaşan Gündüz Gece ekibi soluğu köylülerin yanında aldı. Pancar pekmezi yapıldığını duyunca çok şaşıran Kürşat köylülerden pancar pekmezinin faydalarını dinledi. Bursa’da okçuluk sporunun çok önemli olduğunu öğrenen Gündüz Gece ekibi okçuluk okuluna gitti. Ok ve yayı eline alan Kürşat hocasını epeyce uğraştırdı.

Gündüz Gece’nin bir sonraki durağı İnegöl’ün adını dünyaya duyuran mobilyacılar çarşısı oldu. İnegöl mobilyasının inceliklerini ustasından öğrenen Kürşat, onlarla birlikte eğlenceli bir sohbete imza attı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE